Czy Airbnb jest naprawdę tańszy od pokoju hotelowego?

Zobacz porównanie cen za pokój hotelowy z pokojami w Airbnb na świecie oraz ile możesz zaoszczędzić zamawiając nocleg przez aplikację mobilną?

Dzięki aplikacjom mobilnym i połączeniu różnych kombinacji podróży w tym wyszukiwanie tanich linii lotniczych i współdzielenie podróży sprawiły, że turystyka międzynarodowa stała się bardziej przystępna niż kiedykolwiek.

Mimo to, jeśli chodzi o znalezienie miejsca na nocleg, to pokoje hotelowe wciąż są jednymi z najdroższych elementów budżetu na zagraniczną wyprawę. W dzisiejszych czasach istnieją rozwiązania dla osób próbujących zaoszczędzić pieniądze, dzięki rozwojowi takich serwisów internetowych jak couchsurfing i Airbnb. Obie usługi dają hotelom szansę na zarobek, ale ile Airbnb faktycznie pozwala zaoszczędzić w dużych miastach na świecie?

Niemiecki serwis rezerwacji hoteli HRS opublikował dane o cenach hoteli w największych miastach na całym świecie, z których najdroższy jest Nowy Jork (306 USD za noc). AirDNA to strona internetowa, która śledzi i analizuje rynek Airbnb i według ich danych, Airbnb w Nowym Jorku wyceniło nocleg średnio na 187 USD za noc. Jest to oszczędność rzędu 119 dolarów, które można wykorzystać na inne atrakcje. Gotowanie w mieszkaniu wynajętym przez Airbnb i unikanie restauracji może również pomóc zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy podróżującym.

Zobacz także: Airbnb pomoże Ci zrobić rezerwację w restauracji

Airbnb pokonuje hotele w większości miast na świecie, co ilustruje poniższy wykres przygotowany przez serwis Statista. Wybrano osiem najpopularniejszych kierunków turystycznych i porównano ceny noclegów w hotelach i przez Airbnb.

Airbnb vs. pokój hotelowy - porównanie cen

W Tokio można zaoszczędzić aż 127 USD za noc, dzięki Airbnb. Oczywiście, niektórzy podróżnicy nadal wolą pozostać w hotelu pomimo wyższych kosztów, wskazując, że neguje to stres związany z poszukiwaniem odpowiedniego mieszkania przez Airbnb, pilnowanie klucza i konieczność integracji i rozmowy z nieznajomymi.

A Ty wolisz płacić aż 450 zł więcej w hotelu, czy wykorzystać te pieniądze na inne atrakcje?

źródło: Statista