Airbnb pomoże Ci zrobić rezerwację w restauracji

Aplikacja mobilna Airbnb umożliwia teraz rezerwację w restauracjach, nowa funkcja dostępna jest obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Airbnb Restaurants

W Airbnb właśnie pojawiła się nowa funkcja, która pozwala użytkownikom zrobić rezerwację w  restauracji bezpośrednio przez aplikację mobilną lub witrynę internetową. System rezerwacji jest zasilany przez Resy i jest obecnie dostępny w 16 amerykańskich miastach, Airbnb, aby można było ominąć kolejki i zarezerwować pożądane stoliki.

Airbnb posiada teraz specjalną kartę z restauracjami, w którem można wyszukać ulubioną kuchnię, niezależnie od tego, czy chcesz jeść śniadanie, brunch, lunch czy kolację. Sa także inne opcje, takie jak prix fixe i prime seating. Ta ostatnia pozwala zapłacić trochę więcej za rezerwację, aby zapewnić sobie konkretne miejsce w lokalu. Można też wyszukać miejsca serwujące konkretne potrawy na wybranym obszarze – dzięki widokowi mapy można znaleźć restaurację w określonej lokalizacji i od razu dokonać rezerwacji online.

Na początku nowa usługa rezerwacji miejsca w restauracji przez aplikacje Airbnb będzie dostępna w Nowym Jorku, Los Angeles, Waszyngtonie, San Francisco, Miami, Charleston, Austin, Seattle, Hamptons, Denver, Portland, Raleigh/Durham, Atlancie, Nowym Orleanie, Nashville i Napa. W tym momencie w bazie dostępnych jest około 650 restauracji, w których można zrobić rezerwację przez Airbnb.

Airbnb zapowiedziało również, że w przyszłości zostanie dodana opcja rezerwacji stolików w eksluzywnych restauracjach oraz możliwość dokonywania rezerwacji na spotkania się z innymi podróżnikami Airbnb. W najbliższych miesiącach nowa funkcja zostanie rozszerzona na inne kraje na świecie.

Nowa opcja dostępna jest pod adresem: airbnb.com/restaurants

Aplikację mobilną Airbnb można pobrać na Androida i iOS-a, ze sklepów Google Play i App Store.

źródło: Engadget via Airbnb Press – Airbnb and Resy Team Up to Offer In-App Restaurant Reservations