Jak rodzice oglądają seriale w serwisie Netflix?

Dane opublikowane przez Netfliksa dotyczące spędzania wolnego czasu przez rodziców, którzy oprócz opieki nad dzieckiem wymykają się żeby nadrobić najnowsze odcinki seriali lub obejrzeć jakiś ciekawy film.

Rodzice wymykają się i streamują (Badanie Netflix)

Rodzice opiekujący się małymi dziećmi potrzebują przynajmniej godziny wolnego czasu dla siebie, a 70 proc. nie ma z tego powodu poczucia winy. Opieka nad dziećmi wymaga sporo cierpliwości i odpowiedzialności stąd rodzice rzadko mają czas na seryjne oglądanie całych sezonów seriali.

Według danych z badania Netfliksa aż 93% rodziców kiedyś oglądało po kilka odcinków seriali pod rząd. Po pojawieniu się nowego członka rodziny, procent rodziców oglądających seryjnie po kilka odcinków spadł do 81 proc.

Netfliks twierdzi też, że dwie trzecie przepytanych rodziców małych dzieci przynajmniej raz w tygodniu wymyka się, aby obejrzeć ulubione filmy lub odcinki seriali, traktując to jako chwilę wytchnienia od opieki nad dzieckiem (95 proc.). Co ciekawe, co drugi rodzic robi to, żeby się wyciszyć i mieć chwilę dla siebie, z kolei jedna trzecia chce przenieść się ze świata bajek i programów dla najmłodszych do świata dla dorosłych.

Przeczytaj również: Netflix najchętniej oglądany na telewizorze?

Gdzie młodzi rodzice oglądają Netfliksa? Głównie na telewizorze (77%) albo laptopie (58%). W tych skrajnych przypadkach wykorzystują smartfona lub tablet.

Jeśli chodzi o miejsce, to są to przede wszystkim łóżko (64%). Najczęstszymi wymówkami matek na oglądanie jest wykonywanie codziennych czynności na przykład: sprzątanie (52%), gotowanie (41%) czy dłuższy pobyt w toalecie. Co czwarty ojciec lubi przedłużyć trening na siłowni lub wykorzystać czas kiedy dziecko zajęte jest zabawą, żeby nadrobić obejrzenie kolejnych odcinków. Spacer z psem (tak!) może być dla co dziesiątego rodzica momentem na oglądanie Netfliksa…

Inne ciekawe statystyki dotyczące oglądania seriali przez rodziców:

 • 64% rodziców usypia dzieciaki, a potem serwuje sobie serial lub film do poduszki,
 • 21% ojców symuluje chorobę, żeby móc oglądać bez umiaru,
 • 33% użytkowników Netflixa streamuje nawet w toalecie
Rodzice wymykają się i streamują (infografika, netflix)
Rodzice wymykają się i streamują (infografika, netflix)

10 najczęściej seriali oglądanych przez rodziców w ukryciu

Seriale „House of Cards” oraz „Sherlock” były najcześciej oglądanymi serialami przez rodziców. Co piąty ukrywał się, żeby obejrzeć „Wikingów”, a tylko 16% chciało choć chwile pooglądać „Narcosa”.

 1. House of Cards
 2. Sherlock
 3. Wikingowie
 4. Narcos
 5. Love
 6. Daredevil
 7. Słodkie kłamstewka
 8. 13 powodów
 9. Stranger Things
 10. Friday Night Lights

Polacy są na pierwszym miejscu wśród wymykających się rodziców, żeby sobie pooglądać

W rankingu Netfliksa krajów, w których rodzice wymykają się i streamują najczęściej Polska, zajmuje „zaszczytne” pierwsze miejsce…

 1. Polska
 2. Holandia
 3. Turcja
 4. Wielka Brytania/ Irlandia
 5. Niemcy
 6. Hiszpania/ Portugalia
 7. Włochy
 8. Dania
 9. Szwecja
 10. Francja

źródło: informacja prasowa