Mecz Bundesligi na Facebook Live od Eleven Sports Polska

W piątek 12 stycznia 2018 r. stacja Eleven Sports Polska udostępni na żywo transmisję online ze spotkanie Bayer 04 Leverkusen – FC Bayern Monachium na swoim profilu na Facebooku.

Tranmisja facebook Live meczu Bundesligi 12 stycznia 2018 r. na profilu Eleven Sports
Tranmisja facebook Live meczu Bundesligi 12 stycznia 2018 r. na profilu Eleven Sports

Relacja z meczu inaugurującego rundę rewanżową w sezonie 2017/18 będzie pierwszą w tym serwisie w historii ligi niemieckiej, a także pierwsza w Polsce transmisją meczu jednej z 5 czołowych lig piłkarskich świata w mediach społecznościowych. Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z Bundesliga International GmbH, oddziałem German Football League (DFL) odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing.

Fani facebookowego profilu stacji Eleven Sports w Polsce będą mogli śledzić transmisję Facebook Live w piątek 12 stycznia 2018 r. od godziny 19:30, kiedy to wystartuje studio meczowe. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:20.

Relację na żywo na profilu ELEVEN SPORTS poprzedzi konkurs w mediach społecznościowych, w którym wygrać będzie można koszulki piłkarskie klubów Bayer 04 Leverkusen i FC Bayern Monachium.

Niecałą godzinę później rozpocznie się transmisja ze starcia Bayer 04 Leverkusen vs FC Bayern Monachium. Rywalizację z udziałem Roberta Lewandowskiego i innych wielkich gwiazd prosto z BayArena skomentują Mateusz Święcicki i Filip Kapica.

Przeczytaj również: Nowa aplikacja mobilna Ekstraklasa. Bliżej gry!

— Dialog z kibicami jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego od początku naszego istnienia intensywnie wspieramy działalność telewizyjną poprzez komunikację w mediach społecznościowych. Na naszym profilu na Facebooku zgromadziliśmy liczną grupę fanów, z którymi wspólnie przeżywamy sportowe emocje – mówi Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający ELEVEN SPORTS Polska. – Cieszymy się, że teraz razem z tak ważnym partnerem jakim jest Bundesliga, możemy zaoferować kibicom relację na żywo z ciekawie zapowiadającego się meczu. Ta innowacyjna transmisja to kolejny ważny krok zarówno w zakresie zwiększania dotarcia do widzów, jak i ścisłej współpracy z ligą niemiecką.

Transmisja na Facebooku to kolejne przedsięwzięcie zacieśniające współpracę ELEVEN SPORTS i Bundesliga International. We wrześniu 2017 na zaproszenie stacji Polskę odwiedziła legenda futbolu Lothar Matthaus, a dzięki najnowszej inicjatywie #ShowYourColors 12 stycznia zostaną nagrodzeni fani, którzy wykażą się największą kreatywnością w kibicowaniu swojej ulubionej drużynie. ELEVEN SPORTS wprowadził także popularny hashtag #BundesTAK.

Transmisję telewizyjną spotkania Bayer 04 Leverkusen – FC Bayern Monachium będzie można oglądać 12 stycznia od 19:30 także na antenie kanału Eleven Sports 1.

źródło: informacja prasowa