Neutrogena SkinScanner sprawdzi stan skóry twarzy

Skaner skóry Neutrogena SkinScanner, będący przystawką do iPhone’a poinformuje Cię o tym co jest nie tak ze skórą Twojej twarzy.

Neutrogena SkinScanner (aplikacja Skin360)

Możesz kupować kremy i maści, aby wyleczyć prawie każdą dolegliwość skóry, ale skąd wiesz, czy używasz właściwego rodzaju kosmetyków? Neutrogena chce pomóc osobom z problemami cery i wydaje nowe urządzenie SkinScanner, który działa z iPhone’em.

Skaner skóry od firmy Neutrogena, będący tak naprawdę akcesorium do iPhone’a, wyposażony jest w zaawansowane sensory, które pozwolą sprawdzić stan skóry twarzy. Wraz ze skanerem wydana zostanie aplikacja mobilna, która będzie śledziła zmiany w czasie i pomagała znaleźć produkty, które mogą pomóc w dążeniu do lepszej cery.

SkinScanner zaczepiany jest za pomocą klipsów w górnej części iPhone’a, aby wykorzystać tylny aparat urządzenia. Jest wyposażony w diody LED i 30-krotnie powiększający obiektyw, który rejestruje szczegółowe zbliżenia twarzy. Posiada też czujnik, który może mierzyć wilgotność skóry.

W połączeniu z aplikacją „Skin360” gadżet pomaga lepiej zrozumieć stan skóry. Dostarcza oceny poziomów wilgotności, wielkości porów i zmarszczek – plus średni wynik dla ogólnego stanu skóry. Gdy już uzyskasz ocenę skóry, możesz kliknąć przycisk Improve (z ang. Ulepsz), który przekieruje Cię do sklepu Neutrogeny z kosmetykami. Aplikacja może polecić także nowy środek nawilżający, krem ​​do opalania lub środek do mycia twarzy.

Przeczytaj także: myHydro – tekstylna opaska informująca o nawodnieniu organizmu

Jak można się spodziewać, gadżet został wyprodukowany w celu zwiększenia sprzedaży kosmetyków Neutrogena, więc w aplikacji nie zobaczysz produktów innych marek ani środków leczniczych – nawet tych należących do Johnson&Johnson. Neutrogena SkinScanner jest więc jedynie gadżetem koncentrującym się całkowicie na estetyce, więc nie może pomóc w leczeniu trądziku ani w rozpoznawaniu oznak czerniaka.

Neutrogena SkinScanner (gadżet)

Uzyskaj oceny wilgotności, porów i zmarszczek.

Aplikacja Skin360 zaoferuje więcej holistycznych porad zdrowotnych w przyszłości. Molly Garris, kierowniczka marketingu cyfrowego w Neutrogena, powiedziała, że ​​firma dostarczy pomocne wskazówki dotyczące poprawy kondycji skóry – przypominając o konieczności usunięcia makijażu w nocy lub niedotykaniu twarzy.

https://youtu.be/pT8NVRViy5M

SkinScanner trafi najpierw do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już tego lata i z pewnością znajdzie chętnych. Cena gadżetu będzie wynosiła około 50 USD (ok. 175 zł). Jeśli chcesz lepiej zrozumieć swoją skórę i nie masz nic przeciwko kupowaniu kosmetyków wyłącznie od Neutrogena, możesz skorzystać z tego rozwiązania.

Neutrogena zaprezentuje działanie SkinScannera na targach CES jeszcze w tym miesiącu i mamy nadzieję, że dowiemy się o nim więcej.

źródło: Cult of Mac