Poradnik wideo: Jak korzystać z Apple Pay Cash?

Firma Apple udostępniła krótki film instruktażowy, pokazujący krok po kroku jak korzystać z płatności mobilnych Apple Pay Cash w komunikatorze iMessage.

Jak wysyłac i odbierać pieniądze za pomocą Apple Pay Cash?

Na oficjalny kanale Apple’a na YouTube’ie pojawił się nowy film z instrukcją dotyczącą wykonywania płatności mobilnych Apple Pay Cash w komunikatorze iMessage na iPhone’ie.

Przypomnijmy, że ta funkcja dostępna jest na razie tylko w Stanach Zjednoczonych i mogą z niej korzystać jedynie właściciele iPhone’ów z zainstalowanym system mobilnym iOS 11.2. Co ciekawe, jeśli ktoś usunie aplikację Apple Pay Cash w komunikatorze iMessage, to nie będzie mógł jej ponownie zainstalować. To kolejny błąd w iOS 11.2, który zapewne lada moment zostanie naprawiony przez Apple’a.

Firma nie ma szcześcia do systemu iOS 11 i kolejnych uaktualnień, w których wykrywane są spore niedociągnięcia. Na szczęście gigant bardzo szybko reaguje i wydaje niemal natychmiast stosowne uaktualnienia, czego przykładem był błąd 2 grudnia, powodujący restart niektórych iPhone’ów.

Jak wysyłać i odbierać pieniądze za pomocą Apple Pay Cash w iMessage?

  • Otwórz aplikację Wiadomości, rozpocznij nową rozmowę lub wybierz istniejącą.
  • Stuknij w domyślną ikonę App Store umieszczoną nad klawiaturą.
  • Stuknij w ikonę „Apple Pay” (czarne logo Apple i napis Pay).
  • Wybierz kwotę, która ma zostać przekazana, można używać ikon + i – aby dobrac odpowiednią kwotę.
  • Stuknij w przycisk „Pay”.
  • Aby potwierdzić płatność, użytkownicy mogą korzystać z FaceID, TouchID lub kodu dostępu.

Poniższy materiał wideo jest typowym poradnikiem (krok po kroku) pokazującym jak przesyłać i odbierać przelewy na nieduże kwoty w komunikatorze iMessage za pomocą Apple Pay Cash.

źródło: Apple