Koncepcja telefonu iPhone Xc, tańszej wersji iPhone’a X

Tak mógłby wyglądać iPhone Xc, czyli budżetowa wersja kolorowego i plastikowego iPhone’a X – ale i tak bym go nie kupił…

iPhone Xc - koncepcja

Cztery lata temu, pod koniec 2013 roku, Apple wprowadziło nowy model iPhone’a, który miał być trochę inny: kolorowy i plastikowy iPhone 5c. Dzięki swojemu nieapologetycznie plastikowemu projektowi i jaskrawym kolorom, iPhone 5c był inny niż metalowe high-endowe smartfony, z których słynie firma Apple. Modele te oznaczono także literą „c”, co miało oznaczać cheap (z ang. niedrogi).

A więc … co, jeśli Apple powróci do pomysłu iPhone’a 5c i wyda nową kolorową wersją iPhone’a X, wersji cheap? Nowa koncepcja modelu iPhone Xc przypomina iPhone’a X oraz iPhone’a 5c. Według mnie to najgorsze połączenie: ohydne wycięcie (tzw. „zakola”) na górze przedniego ekranu w połączeniu z plastikowymi i jaskrawymi obudowami (które rysują się ponadprzeciętnie), to najgorsze co mogłoby się przytrafić iPhone’owi.

Nie mamy żadnego powodu sądzić, że Apple ma jakiekolwiek zamiary wydania takiego potworka w 2018 roku, ale jeśli tak, to ta najnowsza koncepcja pokazuje obraz tego, jak mógłby wyglądać iPhone Xc. Projekty przygotował projektant Martina Hajek – człowiek, który znany jest z tworzenia świetnie wyglądających koncepcji urządzeń Apple’a.

Zobacz także inną koncepcję iPhone’a 8 (Edition) stworzoną przez Hajka, którą brałbym w ciemno!

iPhone Xc - koncepcja Martina Hajka

Ten konkretny pomysł na wygląd iPhone’a Xc pasuje do tego co znamy z połyskliwego tworzywa sztucznego w neonowych kolorach 5c i wyglądem obudowy iPhone’a X i wycięciem.

Nie jest trudno wymyślić zalety takiego telefonu: oczywistą praktyczną korzyścią z plastikowego iPhone’a Xc jest to, że nie musisz martwić się o pękanie szklanej obudowy – mamy za to szybko rysujący się plastik… Mogłaby to być ciekawa propozycja dla lubiących wesołe kolory i niekoniecznie dobry design. Wierzcie mi te koncepcja wyglądają świetnie na grafice, ale w praktyce byłby to „koszmarek”.

iPhone Xc - koncepcja Martina Hajka

Osobiście wolałbym zobaczyć nowy model iPhone Xse i koniecznie bez szkaradnego wycięcia na przodzie!

źródło: iPhoneArena via iDropNews – Meet iPhone Xc – The Inexpensive Alternative to iPhone X