Apple Pay Cash dostępne dla użytkowników systemu iOS 11.2

Apple Pay Cash od teraz dostępne jest dla użytkowników systemu iOS 11.2, ale na razie tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Apple Pay Cash pod systemem iOS 11.2

Apple wydało w sobotę nową wersję mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.2, aby rozwiązać poważny błąd związany z datą 2 grudnia, który powodował, że iPhone’y samoczynnie się restartowały. Wtedy też usługa Apple Pay Cash nie została jeszcze aktywowana przez firmę Apple.

Funkcja płatności mobilnych Apple Pay Cash nie była dostępne aż do dzisiaj, pomimo że została wymieniona w informacjach o aktualizacji. Dopiero od dzisiaj usługa jest dostępna Stanach Zjednoczonych, więc może z niej korzystać każdy właściciel iPhone’a i iPada z zainstalowanym systemem iOS 11.2, który mieszka w USA.

Apple Pay Cash jest powoli udostępniane kolejnym użytkownikom, więc może zająć trochę czasu zanim będzie w pełni funkcjonalne i dostępne dla wszystkich uprawnionych. Apple Pay Cash to nowa usługa płatności peer-to-peer firmy Apple, zaprojektowana w celu umożliwienia szybkich przelewów osobistych przez komunikator iMessage.

Zobacz także: Apple Pay Cash pojawi się pod systemem iOS 11.2

Za pomocą Apple Pay Cash można wysyłać i odbierać pieniądze za pośrednictwem rozmów w komunikatorze iMessage, korzystając z aplikacji Wiadomości. Środki pieniężne są wysyłane z połączonej karty debetowej lub kredytowej, a gotówka jest przechowywana na karcie Apple Pay Cash w aplikacji Portfel i może być używana do zakupów lub przelewania na konto bankowe.

Apple Pay Cash (screen)

Apple Pay Cash będzie również dostępny na smartwatchu Apple Watch po zainstalowaniu WatchOS 4.2, który prawdopodobnie pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Póki co nie wiemy kiedy podstawowa forma płatności iPhone’em pojawi się w Polsce i w których bankach. Szkoda, bo Android Pay ma się coraz lepiej i coraz więcej Polaków chętnie korzysta z tej formy płacenia za zakupy.

Więcej o Apple Pay Cash przeczytasz na stronie: support.apple.com/explore/apple-pay-cash

źródło: MacRumors