neoSłówka: VOCD, czyli obsesyjno-kompulsywne podgłaszanie

Określenie VOCD oznacza obsesyjno-kompulsywne zaburzenie związane z podgłaszaniem dźwięku w telewizorze, takie OCD związane z dźwiękiem.

VOCD - Volume Obsessive-Compulsive Disorder

VOCD (akronim, z ang. Volume Obsessive-Compulsive Disorder) to zaburzenie psychoneurotyczne, polegające na tym, że osoba oglądająca telewizję jest obarczona obsesją lub kompulsją, albo obiema przypadłościami, związanymi z dostosowaniem poziomu głośności telewizora do „idealnej” liczby.

Może to być poziom równy 15, 20, 25 itd. W dodatku osoba dotknięta VOCD cierpi na skrajny lęk lub depresję, będące powodem braku dostosowania poziomu głośności. Największy dyskomfort u osób z VOCD powodują poziomy głośności reprezentowane przez „niedoskonałe liczby” takie jak 9, 13, 16, 31…

A czy Wy macie swoje ulubione poziomy głośności i czujecie się nieswojo, gdy telewizor ustawiony jest na nieparzystą, parzystą, pechową, albo jeszcze inną liczbę?


No to uważajcie, może to być początek specyficznych zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (OCD).

źródło: Urban Directory

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj