Udział wersji systemu iOS w grudniu 2017 roku

System iOS 11 jest obecnie zainstalowany na 59 procentach urządzeń mobilnych firmy Apple – zgodnie ze statystykami udostępnionymi na stronie wsparcia dla programistów.

Udział mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple iOS 11 wzrósł o 7 punktów procentowych w porównaniu z wynikiem 52 proc. w listopadzie br. Już tylko 33 proc. iPhone’ów, iPadów i iPodów touch nadal działa pod systemem iOS 10, a zaledwie 8 proc. urządzeń ma wersję systemu iOS 9 lub starszą.

Udział wersji systemu iOS (grudzień 2017 r.)
Udział wersji systemu iOS (grudzień 2017 r.)

Adaptacja systemu iOS 11 jest wolniejsza od zeszłorocznej wersji iOS 10. Według danych zeszłorocznych iOS 10 był zainstalowany na 54 proc. urządzeń w październiku zeszłego roku, w zaledwie miesiąc po jego wydaniu. Porównywalnie, iOS 11 miał tylko 52 proc. w listopadzie, półtora miesiąca po premierze.

Firma Apple wydała już kilka aktualizacji dla systemu iOS 11, ale wydaje się, że nie poprawiło to szybkości instalacji, zwłaszcza że wiele z tych aktualizacji zostało udostępnionych w celu usunięcia poważnych błędów znalezionych w systemie operacyjnym.

W ostatni weekend Apple wydało iOS 11.2, drugą ważną aktualizację dla wersji systemu iOS 11. Uaktualnienie zostało wydane nietypowo w sobotę, aby naprawić awarię urządzeń, spowodowaną datą 2 grudnia. W rezultacie , Apple Pay Cash nie był początkowo dostępny i pojawił się dopiero wczoraj dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Teraz, gdy dostępna usługa Apple Pay Cash jest dostępna, można spodziewać sie większej liczby aktualizacji w USA. Użytkownicy mogą bowiem chcieć uzyskać do niej dostęp, a mogą to zrobić mając zainstalowaną wersję systemu iOS 11.2.

źródło: Apple Developer