Gra „Carcassonne – Tiles & Tactics” w wersji mobilnej na Androida

Studio Asmodee Digital wydało grę mobilną „Carcassonne – Tiles & Tactics” wraz z asynchronicznym trybem online dla wielu graczy.

Carcassonne – Tiles & Tactics - logo gry mobilnej na Androida

Dotrzymano słowa i Asmodee Digital wydało mobilną wersję gry planszowej pt. „Carcassonne – Tiles & Tactics” jeszcze przed końcem roku. Nowa wersja Carcassonne dostarcza nie tylko satysfakcjonującej gry online dla wielu graczy, ale jest także w Stemie i na Androidzie. Oprócz tego mamy do czynienia z zupełnie nową grafiką 3D i trybem dla pojedynczego gracza – dla wszystkich miłośników Meeple, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności przed starciem z innymi graczami.

Carcassonne był już dostępny w sklepie Play od innego wydawcy o nazwie Exozet. Po tym, jak przez jakiś czas pozostawiono go w spokoju, a kilka aktualizacji zostało odrzuconych, Exozet wycofał grę ze sklepu Google Play z powodu braku dalszej licencji.

W tym momencie do gry wchodzi Asmodee Digital, które stworzyło nową cyfrową wersję gry dla systemów Steam i Android z wieloma ulepszeniami w porównaniu do poprzedniej wersji od Exozeta.

Czego można się spodziewać po „Carcassonne – Tiles & Tactics”?

Jak wspomniałem powyżej, otrzymujemy asynchroniczny tryb online dla wielu graczy, który działa na różnych platformach z wersją Steam, a także tryb offline działający w trybie „odtwórz i zagraj”. Istnieje również tryb solo dla tych, którzy chcą ćwiczyć lub po prostu grać samodzielnie.

Grafika została również całkowicie przerobiona. Cała gra jest teraz wyświetlana w 3D, dzięki czemu czujemy się tak, jakbyśmy grali z lotu ptaka nad stołem. W tej wersji dołączono również dwa rozszerzenia. Opat można odblokować po prostu logując się do swojego konta Asmodee, a drugie rozszerzenie The River można odblokować za pomocą pojedynczego zakupu za 0,99 USD.

Biorąc pod uwagę, że Carcassonne – Tiles & Tactics jest dostępna za niską cenę 8,79 zł, zakup dodatkowych rozszerzeń nie wydaje się wcale takie złe. W ten sposób możemy liczyć na więcej treści, które pojawią się na naszej drodze.

Gra nie posiada również żadnych irytujących. I za niską cenę otrzymujemy całkiem porządne mobilne wydanie popularnej planszówki, co jest godne pochwały. Niestety wygląda na to, że usługi gier Google Play nie są obsługiwane. Jeśli więc zamierzasz używać swojego konta Google do logowania, musisz o tym zapomnieć. Przypuszczam, że włączenie logowania do konta Asmodee jest przydatne, ale myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że zakładanie kolejnego konta jest dość uciążliwe.

Screen z gry: Carcassonne – Tiles & Tactics

Carcassonne – Tiles & Tactics Asmodee Digital  to całkiem nowa aktualizacja klasycznej gry planszowej. Póki co nie wiemy, czy i kiedy pojawi się wersja na iOS-a. Poniżej znajdziesz link do sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play