Aplikacja Datally od Google’a ma ograniczyć zużycie danych na Androidzie

Google wydało nową aplikację mobilną na Androida Datally, która ma pomóc użytkownikom ograniczyć wykorzystanie danych.

Datally aplikacja do zarządzania danymi komórkowymi (Google)

Najnowsza aplikacja mobilna Google’a o nazwie Datally ma sprawić, że ludzie lepiej zrozumieją w jaki sposób wykorzystują dane komórkowe. Dostęp do internetu mobilnego jest bardzo drogi w wielu częściach świata. Dzięki Datally użytkownicy będą wiedzieć, które aplikacje pożerają najwięcej danych.

To jeden z powodów, dla których Google zdecydowało udostępnić Datally – aplikację na Androida, która pomaga użytkownikom zrozumieć, ale także kontrolować dane. Aplikacja pozwala zobaczyć zużycie według godziny, dnia, tygodnia lub miesiąca.

Aplikacja posiada opcję oszczędzania danych, dzięki której blokuje ona wykorzystanie danych w tle i śledzi wykorzystanie danych w czasie rzeczywistym podczas korzystania z każdej zainstalowanej aplikacji. Co więcej, można zablokować dane jednym kliknięciem, jeśli uważamy, że wykorzystanie danych aplikacji jest zbyt wysokie.

Datally informuje również użytkowników o tym, że znajdują się w pobliżu publicznej sieci Wi-Fi, dzięki czemu mogą połączyć się z ta sięcią, aby zaoszczędzić transfer danych komórkowych. Można nawet ocenić jakość sieci i przeczytać opinie innych użytkowników Datally.

Datally app

Zalety aplikacji mobilnej Datally:

  • KONTROLA – kontrolowanie wykorzystania danych komórkowych
  • OSZCZĘDNOŚĆ DANYCH – oszczędność do 30% danych mobilnych, dzięki kontrolowaniu zużycia danych w aplikacji i ograniczaniu danych w konkretnych aplikacjach.
  • DATA SAVER BUBBLE – wykorzystanie danych w aplikacji w czasie rzeczywistym i blokowanie użycie danych aplikacji, jeśli coś wymknie się spod kontroli
  • INFORMACJE O UŻYCIU DANYCH – śledź swoje wykorzystanie danych i sprawdź, które aplikacje używają ich najwięcej.
  • STATYSTYKI WYKORZYSTANIA DANYCH – historii użycia, trendy w czasie i zużycie w aplikacjach.
  • DANE SPERSONALIZOWANE – Zobacz najważniejsze informacje o użytkowaniu, zachęty do oceniania sieci Wi-Fi i przypomnienia o włączaniu oszczędzania danych.
  • WI-FI – wyszukiwarka sieci Wi-Fi pomaga odkrywać sieci Wi-Fi w pobliżu, podając odległość i zasięg. Przed podłączeniem możesz zobaczyć, jak inni użytkownicy Datally ocenili daną sieć Wi-Fi, a także możesz oceniać sieci, do których się przyłączysz.

Wkrótce zostaną dodane nowe funkcje, które są obecnie dostępne w fazie testów na wybranych rynkach:

  • Sprawdzanie salda i przypomnienia o wygaśnięciu ważności pakietów,
  • Ostrzeżenia dotyczące aktywnego wykorzystania danych

Według Google’a, po kilkumiesięcznych testach aplikacji na Filipinach, większość osób, które używały Datally zaoszczędziłą w swoim internetowym pakiecie do 30 procent transferu danych. Od dzisiaj aplikacja Datally dostępna jest na całym świecie w sklepie Google Play. Aby ją zainstalować ntrzeba mieć zainstalowany system Android 5.0 Lollipop lub nowszy.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Blog