Modemy 5G Intela w przyszłych modelach iPhone’a?

Firma Apple prawdopodobnie współpracuje z firmą Intel nad nowymi modemami 5G, które mogą pojawić się w kolejnych generacjach iPhone’a.

Modem 5G Intel

Napięcia między firmami Apple i Qualcomm są coraz częstsze, co miało wpływ na to, że firma z Cupertino zaczęła szukać innych dostawców części niezbędnych do stworzenia iPhone’a działającego w sieci 5G. Według niepotwierdzonych informacji Apple zamierza dodać obsługę sieci 5G do iPhone’a w 2019 lub 2020 roku, co oznacza, że ​​zbliża się czas wyboru producenta.

Najnowsze wieści od Fast Company wskazują na to, że Intel jest prawdopodobnym partnerem Apple’a przy pracach nad modemem 5G do iPhone’a.

Intel zaprezentował swój pierwszy modem 5G na początku tego roku podczas targów CES, a w tym tygodniu ogłosili postępy w projektowaniu urządzenia. Firmie udało się już wykonać prawdziwą rozmowę telefoniczną za pomocą modemu 5G, co jest ważnym krokiem w rozwoju tej technologii.

Nadchodzący iPhone 5G będzie mógł błyskawicznie uzyskiwać szybkie połączenia internetu mobilnego, a nawet przekroczyć gigabit na sekundę. To może całkowicie zmienić sposób, w jaki będziemy korzystać z danych mobilnych.

Qualcomm dostarcza modemy do iPhone’ów od 2010 r.  W zeszłym roku w iPhonie 7 pojawił się  po raz pierwszy moduł Intela w urządzeniach GSM, a moduły Qualcomm dostarczane były w urządzeniach CDMA. Qualcomm wciąż ma znacznie bardziej zaawansowany modem 5G, ale inżynierowie Apple’a wydają się być przekonani, że oferta Intela może zaspokoić ich potrzeby i pozbyć się dotychczasowego zadziornego partnera.

źródło: iDownloadBlog via FastCompany – Apple Is Looking To Intel To Power Super-fast 5G iPhone