Ludzie lubią używać smartfona w toalecie [infografika]

Kiedyś do toalety ludzie zabierali ze sobą gazety albo książki, dzisiaj ich miejsce zajął smartfon – no bo kto nie korzystał z telefonu siedząc na sedesie?

Powiedzmy, że wybierasz się do łazienki, żeby skorzystać z toalety, co zabierasz ze sobą? Okazuje się, że Amerykanie potrzebują czegoś więcej niż papieru toaletowego i mydła do rąk – nasze telefony komórkowe są koniecznością, jeśli chodzi o czas spędzany w łazience. Myślę, że statystyki z poniższej infografiki można spokojnie odnieść do mieszkańców innych krajów.

  • Aż 61 proc. osób przyznaje się do korzystania z telefonu w toalecie, a 43 proc. twierdzi, że robi to regularnie.
  • Co ciekawe, prawie 1 na 3 osoby odbiera telefon w łazience.
  • 44 proc. osób słyszało, jak ktoś inny spłukiwał wodę w toalecie podczas rozmowy telefonicznej (niestety jestem w tej kategorii).
  • Może to sprawić, że poczujesz się trochę niepewnie, ale prawie 1 na 10 osób wrzuciła swój telefon do toalety!  Przynajmniej wiesz, że jeśli Ci się to przydarzy – nie jesteś sam.

Jeśli Twój telefon nie jest wodoodporny i wpadł do sedesu, zobacz co zrobić w takiej sytuacji: Co zrobić, gdy telefon wpadnie do toalety?

Co ludzie robią na swoich smartfonach podczas załatwiania nieuknionej potrzeby? Większość ludzi jest na Facebooku lub odpowiada na wiadomości tekstowe.

Choć te statystyki mają kilka lat, prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że uzależnienie od telefonów komórkowych jest coraz większe.

Korzystanie z telefonu w toalecie (infografika)

Teraz, gdy wiesz, że korzystanie z telefonu podczas korzystania z toalety jest społecznie akceptowane (serio?), zapoznaj się z poniższym przewodnikiem po łazienkowej etykiecie.

Przeczytaj także: Gdzie najchętniej czytamy wiadomości na smartfonach?

Etykieta korzystania ze smartfona w toalecie (infografika)

źródło: DailyInfographic