Wszyscy się boją Apple’a – teraz czas na reklamę Google’a

Tak to już bywa, że jeśli konkurencja jest silna, jedyną obroną jest atak, trzeba się porównywać z najlepszymi i szukać na siłę mankamentów.

Screen z reklamy wideo telefonu Pixel 2 od Google'a

Nie jest to wpis o tym, że iPhone firmy Apple jest najlepszy na świecie, ale niestety nie znam lepszego systemu operacyjnego od iOS-a i już. Wydaje mi się, że konkurencja Apple’a, która korzysta z Androida doskonale zdaje sobie sprawę, że obecny Android nie może się równać pod względem komfortu użytkowania z systemem iOS na iPhone’ie i szuka mało istotnych mankamentów.

Wiadomo, że nie ma smartfonów idealnych, ale każdy użytkownik ma swoje priorytety. Dla mnie priorytetem jest niezawodność smartfona, płynne działanie i estetyka. Niestety w smartfonach z Androidem jeszcze nie znalazłem tych 3 cech w jednym. Może Pixel 2 taki jest? Niestety w Polsce nie jest nam dane kupić go po ludzku i trzeba się trochę wysilić, żeby go dostać…

Nie bez przyczyny pojawiają się takie spoty reklamowe jak Samsunga (Galaxy Note 8), czy opublikowany wczoraj spot Google’a (Pixel 2) – możesz go obejrzec poniżej, w których topowi producenci porównują się z iPhone’em Apple’a. No bo z kim? No cóż, póki Apple nie porównuje się ze smartfonami z Androidem, mam poczucie, że z iPhone’em nie jest jeszcze tak źle, albo wiem, że smartfony z systemem Google’a nie dorównały jeszcze iOS-owi.

Poniżej możecie obejrzeć kolejną reklamę, gdzie tym razem Google punktuje iPhone’a między innymi za brak miejsca w chmurze (iCloud). Really? Z pewnością można było znaleźć większą przewagę Androida na iOS-em, no ale… Google zapomniało też, że 1 TB miejsca w chmurze Dysk Google kosztuje więcej niż 2 TB w iCloud Apple’a. No ale to taki szczegół.

Mój sarkazm nie jest spowodowany tym, że jestem zagorzałym jakimś fanem iPhone’a. Tak, chcę przejść całkowicie na Androida (obecnie korzystam z obu systemów, ale iOS jest tym pierwszym) i nie chcę płacić za smartfona 5000 zł (tak, tyle kosztuje iPhone X), ale chyba będzie to możliwe dopiero, gdy smartfon z Androidem będzie działał tak jak iPhone pod iOS-em.

źródło: Made by Google