Apple Pay Cash pojawi się pod systemem iOS 11.2

Apple planuje wprowadzić Apple Pay Cash w systemie iOS 11.2 i watchOS 4.2, a od dzisiaj funkcja jest dostępna dla beta testerów w USA.

Apple Pay Cash w iOS 11.2

Od początku października pracownicy firmy Apple testują usługę płatności mobilnych Apple Pay Cash. Test początkowo był ograniczony do pracowników korporacyjnych, ale później został rozszerzony na pracowników detalicznych. Apple Pay Cash najwyraźniej jest gotowy pod systemem iOS 11.2.

Apple Pay Cash działa poprzez aplikację Wiadomości (iMessage) i umożliwia wykonywanie szybkich przelewów osobistych podobnie jak Square Cash czy Venmo. Usługa dostępna jest jako dodatkowa aplikacja iMessage. Chociaż Apple Pay Cash koncentruje się na iPhonie, pieniądze można również przesyłać za pomocą zegarka Apple Watch.

Gotówkę można wysłać z dodanej do usługi karty debetowej lub kredytowej, a otrzymana gotówka jest przechowywana na karcie Apple Pay Cash w aplikacji Wallet (Portfel). Środki można używać do zakupów lub wysyłana na konto bankowe. Wysyłanie gotówki za pomocą karty kredytowej wiąże się z opłatą w wysokości 3%, a wysyłanie gotówki z karty debetowej jest bezpłatne.

Przeczytaj także: Czy Apple Pay pojawi się w tym roku w Polsce?

Karta Apple Pay Cash dostępna w portfelu jest udostępniana poprzez partnerstwo z Green Dot, firmą oferującą przedpłacone karty Discover. Pieniądze mogą być wysyłane tylko w wiadomości pomiędzy dwoma osobami, Apple Pay Cash nie jest dostępne w wiadomościach grupowych.

Karta Apple Pay Cash pod systemem iOS 11.2
Karta Apple Pay Cash pod systemem iOS 11.2

Apple Pay Cash będzie również dostępny na Apple Watchu z systemem watchOS 4.2, a użytkownicy będą mogli wysyłać pieniądze bezpośrednio z aplikacji Wiadomości na urządzeniu naręcznym.

Aby móc korzystać z usługi Apple Pay Cash w dzisiejszej wersji beta, obie osoby muszą korzystać z publicznej wersji beta systemu iOS 11.2. Minimalna kwota jaką musi zostać zasilona karta Apple Pay Cash to 10 USD. Dodatkowo użytkownik musi mieć włączone uwierzytelnienie dwuskładnikowe i wymagany jest iPhone 6 lub nowszy. W tej chwili Apple Pay Cash jest ograniczone tylko dla użytkowników z USA.

źródło: MacRumors