Emoji osób z rudymi włosami

Unicode spotka się w przyszłym tygodniu z Apple’em, aby omówić dodanie emotikonów z rudymi włosami do kolejnej wersji systemu iOS.

Emoji osób z rudymi włosami

Unicode jest strażnikiem norm poświęconych emotikonom. Grupa ma spotkać się z firmą Apple w Cupertino w przyszłym tygodniu, aby omówić możliwość dodawania emotikony przedstawiające osoby z rudymi włosami. Według Emojipedii pojawiło się sporo skarg rudowłosych osób, które chciałyby mieć możliwość wyboru ikon z ich naturalnym kolorem włosów.

Apple wraz Google i Micorsoftem są członkami konsorcjum Unicode dlatego ważny jest ich udział w tworzeniu i dystrybucji. I choć emotikony mogą wydawać się frywolną częścią cyfrowego świata, Unicode i jej członkowie traktują ten temat bardzo poważnie. Problemy pojawiają się, kiedy podejmowane są próby reprezentacji różnych ludzi, ras itp., w taki sposób, aby nikogo nie pominąć.

Unicode 10 został ogłoszony kilka miesięcy temu, niestety nie było w zestawie rudowłosych osób. Wystarczy jednak zamienić istniejące blondynki i blondynów na rude i już jest gotowy nowy zestaw. To pozwala na zastosowanie różnych odcieni skóry i płci. Innym rozwiązaniem jest utworzenie emotikony osoby z bladą białą skórą i rudymi włosami. Wadą tego podejścia jest to, że każda postać w Emoji musiałaby by mieś aż siedem rożnych wersji, zamiast sześciu.

Kombinacje użycia rudowłosych emoji (emotikon)

Kiedy mówimy, że Unicode traktuje poważnie równe traktowanie, to nie są żarty. Biorąc pod uwagę, że tylko 1-2% społeczeństwa ma rudy kolor włosów, to dodanie takiego rodzaju ludzkiej emotikony jest daleki od chęci zbicia na tym interesu.

Sprawdź również: Unicode 10 zawiera zestaw 51 nowych Emoji

źródło: Unicode – Summary of options for redhead emoji via Emojipedia – Redhead Emoji Update