Gra „Ticket to Ride: First Journey” dostępna na iOS-a i Androida

Wprowadź swoje dziecko do świata cudownych gier planszowych z wydaniem gry mobilnej „Ticket to Ride: First Journey” od studia Asmodee Digital.

Ticket to Ride: First Journey

Gra „Ticket to Ride: First Journey” to stonowana i łatwa do zrozumienia mobilna wersja popularnej gry planszowej Ticket to Ride. Jest to świetny tytuł dla dzieci z łatwa mechaniką i nieskomplikowaną rozgrywką, które interesują się i lubią grać w planszówki.

Gry planszowe od jakiegoś czasu przeżywają swoją drugą młodość, stąd sporo tytułów zostało przeniesionych na urządzenia mobilne. Dla wielu osób pierwszym tytułem, z którym rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami są Osadnicy z Catanu, Pandemic lub właśnie Ticket to Ride (polski tytuł: Wsiąść do pociągu). Ale w dzisiejszym świecie wiele osób po raz pierwszy odnajduje te tytuły w cyfrowym wydaniu. Studio Asmodee Digital postawiło sobie za cel przybliżenie tych gier na wielu platformach, w tym na Androida, iOS-a i komputery.

Choć „Ticket to Ride: First Journey” skierowane jest głównie dla najmłodszych, w grę mogą grać osoby w każdym wieku. Twórcy przewidzieli tryb jednoosobowy oraz  tryb pass-and-play, w którym każdy może przyłączyć się do zabawy. Ten tryb również sprawia, że ​​„Ticket to Ride: First Journey” to świetna gra dla całej rodziny. Dzięki uproszczonej mechanice jest to łatwa do przyswojenia rozrywka przez każdego.

Przeczytaj także: Najlepsze gry planszowe na tablety

Zasady gry są bardzo podobne do tych, które znamy z klasycznej wersji analogowej, ponieważ w dalszym ciagu należy zbierać karty z wagonami i lokomotywami, zaznaczać swoje trasy na mapie i próbować połączyć ze sobą miasta z wylosowanych biletów. Choć podstawy gry są niezmienione, interfejs został zmieniony na bardziej przyjazny dla maluchów.

Zobacz oficjalna zapowiedź wideo gry:

Warto też zauważyć, że jest to premiowe wydanie. Oznacza to, że możesz dziś kupić go za 8,69 zł w sklepie Google Play na Android 4.0.3 lub nowszym i 8,99 zł w sklepie App Store na urządzenia z systemem iOS 7 lub nowszym.

Jeśli jesteś fanem gier planszowych i szukasz tytułu, który zarazi dzieci Twoim hobby, warto zakupić Ticket to Ride: First Journey dla swoich pociech.

[appbox appstore 1210665600]
[appbox googleplay com.asmodeedigital.tickettoride1journey screenshots]

źródło: Android Police via Asmodee Digital