#MyFutureMe wyzwanie programistyczne Snapa dla młodzieży

Inicjatywa Google’a „Made with Code” i Snap uruchamiły wyzwanie #MyFutureMe Challenge dla związane z tworzeniem geofitrów na Snapchacie.

#MyFutureMe (Google Made with Code i Snapchat)

W 2014 r. Google uruchomiło inicjatywę Made with Code (Made w/ Code), aby zachęcić dziewczynki i młode kobiety do nauki informatyki. Najnowszy projekt #MyFutureMe Challenge stworzony został przez Google’a we współpracy z firmą Snap Inc. , aby zachęcić nastolatków do robienia własnych geofitrów na Snapchacie. Najlepsze geofiltry zostaną później wykorzystane i udostępnione jako filtry w aplikacji mobilnej.

Główną przesłanką #MyFutureMe jest to, aby młodzież przedstawiła swoją wizję przyszłości. Tymczasem szerszym celem tego wyzwania jest pokazanie nastolatkom, jak mogą być twórcami, a nie tylko konsumentami.

Przeczytaj również: Zrób własne geofiltry na Snapchacie.

Jak wziąć udział w #MyFutureMe Challenge?

Udział w konkursie mogą wziąć osoby w wieku 13-18 lat i zaprogramują na stronie wyzwania własny Geofitr na Snapchata (z ang. Snapchat Geofilter). Należy też napisać w języku angielskim krótko (ok. 100 słów) na temat przyszłości, którą sobie wyobrażasz i tego jak zamierzasz się w niej odnaleść.

Google wyraźnie zaznacza, że ​​udział w wyzwaniu moga wziać udział nawet osoby, które nigdy wczesniej nie kodowały. Snap wybierze 5 finalistów, którzy wezmą udział w tegorocznej konferencji TEDWomen. Inżynierowie Google zapewnią sesje mentoringowe podczas spotkania, a inżynierowie firmy Snap pomogą im stworzyć zaawansowany filtr Snapchata.

Zasady udziału w tworzeniu Geofitrów Snapchata w #MyFutureMe Challenge
Zasady udziału w tworzeniu Geofitrów Snapchata w #MyFutureMe Challenge

Zwycięska praca zostanie udostepniona w aplikacji mobilnej Snapchat jako jeden z głównych filtrów. Wśród innych nagród do zdobycia są okulary Snap Spectacles, a nagrodą specjalną dla zwycięzcy jest wyjazd do biura Google’a i Snapchata w Los Angeles.

Oficjalna strona internetowa wydarzenia: snapismadewithcode.com

źródło: 9TO5Google via Made with Code