Czym jest problem „Romea i Julii” w iPhonie X?

Niedobór nadajników Romeo dla modułu Julia w Face ID może być przyczyną w opóźnieniach dostaw przy większej liczbie zamówień iPhone’ów X.

Face ID w iPhonie X (moduły Romeo i Julia)

Jak donosi Wall Street Journal, zaufane źródła odpowiedzialne za łańcuchy dostaw w Apple’u zaczynają się martwić małą liczbą modułów do zestawu rozpoznawania twarzy Face ID w iPhonie X. Podobno brakuje modułów zwanych Romeo, które mogą opóźnić dalsza produkcję nowych iPhone’ów X.

Biorąc pod uwagę, jak wiele osób powstrzymuje się od zakupu nowego iPhone’a 8 właśnie z powodu X (dziesiątki), jakiekolwiek dalsze opóźnienia dostaw mogą wpłynąć na niekorzystne kwartalne wyniki finansowe Apple’a, nie wspominając o wielu sfrustrowanych użytkownikach, którzy będą zmuszeni czekać dłużej niż oczekiwano, aby trafił w ich ręce nowy iPhone X.

Części, które odpowiadają za identyfikację twarzy nazywają się Romeo i Julia, ponieważ musza być sparowane, aby system działał prawidłowo. Romeo rzuca ponad 30 000 niewidzialnych punktów (w podczerwieni) na twarz, aby powstała mapa twarzy, podczas gdy Julia jest kamerą na podczerwień, która pozwala zidentyfikować twarz nawet w ciemności.

Rzadki emiter Romeo jest montowany przez firmy LG Innotek i Sharp, ale jest tak złożony i trudny w produkcji, że zapasy tego elementu są prawdopodobnie  niewystarczające, aby zaspokoić popyt na X. No cóż jest więcej Julii niż Romeów, ale miejmy nadzieję, że Apple upora się z tym problemem.

Przeczytaj również: iPhone X oraz Apple TV 4K skradły show!

To nie pierwszy raz, kiedy nowe technologie wprowadzane przez firmę Apple maja problemy z łańcuchem dostaw, ale Tim Cook i drużyna zazwyczaj potrafią rozwiązać te ograniczenia w ciągu kilku tygodni, więc miejmy nadzieję, że także w przypadku milionów potrzebnych Romeo również dadzą radę.

źródło: WSJ via phoneArena – WSJ: no Romeo emitters for Face ID’s Juliet modules equals iPhone X delays