Nowe filmy instruktażowe dotyczące systemu iOS 11

Apple opublikowało 3 nowe filmy instruktażowe z serii „How to” wyjaśniające jak korzystać z nowych funkcji systemu iOS 11 na iPhonie i iPadzie.

Filmy instruktażowe iOS 11 (How to)

Wczoraj zadebiutowała finalna wersja mobilnego systemu operacyjnego iOS 11, a teraz firma Apple udostępniła kolejne filmy z serii „How to (iPad + iOS 11)”. Dzięki krótkim wideo instruktażowym użytkownicy iPadów i iPhonów z systemem iOS 11 mogą dowiedzieć się jak w prosty sposób korzystać z kluczowych funkcji nowego uaktualnienia.

Pierwsze instrukcje wideo do systemu iOS 11 pojawiły się już wcześniej w sierpniu tego roku. Nowe materiały skupiają się głównie na nowych funkcjach dla iPada, których przybyło po ostatniej aktualizacji. Dodano trzy nowe filmy, które są kontynuacją 6 poprzednich instrukcji.

Tytuły filmików instruktażowych są dość długie. Pierwszy film zatytułowany jest Jak konwertować odręczne notatki do tekstu, a następnie dzielić je w iOS 11 i pokazuje jak korzystać z aplikacji mobilnej GoodNotes firmy trzeciej.

Oto pierwsze wideo (oryg. tytuł: iPad Pro — How to magically convert handwritten notes to text then share them with iOS 11):

„Magicznie przekonwertuj swoje pismo na tekst za pomocą aplikacji  GoodNotes na iPada Pro”.

Następny film, zatytułowany Jak kopiować i wklejać na urządzeniach z systemem iOS 11, wskazuje na funkcję Universal Clipboard, umożliwiającą kopiowanie i wklejanie zawartości z różnych urządzeń Apple’a (oryg. tytuł: iPad — How to copy and paste across devices with iOS 11)

„Dzięki Universal Clipboard możesz kopiować i wklejać zawartość schowka między urządzeniami Apple’a w zaledwie kilku prostych krokach.”

I wreszcie Jak retuszować zdjęcia pokazuje, jak korzystać z aplikacji Pixelmator i Apple Pencil, aby retuszować zdjęcia (oryg. tytuł: iPad — How to retouch a photo):

„Dzięki aplikacji Pixelmator, iPada i palca lub rysika Apple Pencil, edycja zdjęć nigdy nie była łatwiejsza.”

Czy masz iPada z systemem iOS 11? Jak podoba Ci się nowe oprogramowanie? – daj nam znać w komentarzu.

źródło: Apple, iPhone Hacks