Opaski płatnicze Mastercarda nie tylko do płatności na Open’erze

Zamów opaskę płatniczą Mastercard i płać nią na Open’erze, a także po festiwalu w internecie, sklepach i punktach akceptujących płatności zbliżeniowe.

Silikonowa opaska płatnicza Mastercard Opne'er Festival

Open’er Festival to nie tylko jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce, ale też pierwsza tak duża impreza, na której funkcjonuje wyłącznie bezgotówkowy system płatności. Początkowo były to bony festiwalowe i płatności przedpłaconymi kartami zbliżeniowymi.

W tym roku na terenie festiwalowego miasteczka płacić będzie można własnymi kartami płatniczymi, telefonem (zbliżeniowo lub w festiwalowej aplikacji za pomocą Masterpass), a także silikonową opaską z przedpłaconą kartą płatniczą. Wszystkie te rozwiązania służą ułatwieniu i przyspieszeniu płatności oraz zwiększeniu bezpieczeństwa i wygody uczestników festiwalu, tak aby mogli skupić się na dobrej zabawie przy muzyce światowego formatu.

Opaski zamówione online z dostawą na festiwal

Płatności bezgotówkowe realizowane przy pomocy opaski płatniczej będą bezpłatne, zarówno podczas, jak i po festiwalu. Rejestracja opaski i korzystanie z niej nie wiąże się z żadnymi opłatami stałymi. Jedyne koszty pojawiają się przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 PLN) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1% od wartości transakcji).


Tegoroczni festiwalowicze, którzy zdecydują się na dokonywanie płatności opaskami, mogą już teraz zamówić je na stronie opaska.opener.pl i odebrać na terenie festiwalu w dedykowanych punktach obsługi opasek płatniczych. Dodatkową korzyścią płynącą z wcześniejszego zamówienia opaski jest promocja: do 26 czerwca, zasilając opaskę płatniczą kwotą minimum 50 PLN, można otrzymać dodatkowe doładowanie w wysokości 10 PLN.

Mastercard zachęca festiwalowiczów do rejestracji opasek zbliżeniowych, ponieważ pozwoli to
na korzystanie z nich w szerszym zakresie, także po Open’erze. Rejestracja opaski jest jednoznaczna
z otrzymaniem numeru PIN do opaski, a to z kolei pozwoli wykonywać transakcje na kwoty wyższe niż 100 PLN na terenie festiwalu i powyżej 50 PLN we wszystkich innych punktach sprzedaży, akceptujących płatności zbliżeniowe Mastercard – również po festiwalu, przez cały okres ważności karty płatniczej powiązanej z opaską, czyli do trzech lat od momentu wydania karty.

Silikonowa opaska płatnicza Mastercard Opne'er Festival

Będzie nią można również dokonywać zakupów w internecie, gdyż po zalogowaniu do profilu użytkownik otrzymuje dostęp do numeru karty umieszczonej w opasce oraz jej kodu CVV. Zarejestrowanie opaski daje też więcej możliwości jej zasilenia: oprócz wpłaty gotówki w punktach obsługi opasek lub wpłatomatach, będzie można dodatkowo ją zasilić kartą płatniczą we wpłatomatach, mobilnie po zalogowaniu się do aplikacji festiwalowej, a także przelewem online oraz usługą Masterpass. Saldo opaski płatniczej będzie można sprawdzić we wpłatomatach, punktach obsługi opasek płatniczych oraz, jeśli opaska będzie zarejestrowana, wchodząc na stronę opener.dipocket.org/pl/check/balance

Warto również płacić za pośrednictwem Masterpass w oficjalnej aplikacji Open’er Festival, gdyż wybrane produkty będzie można kupić ze zniżką nawet do 25%, a co więcej, u wybranych sprzedawców będzie je można zamówić i opłacić jeszcze przed festiwalem, a potem odebrać na miejscu.

Udostępnienie innowacyjnych opasek zbliżeniowych to efekt współpracy Mastercard, sponsora festiwalu, firmy DiPocket, operatora kart umieszczonych w opaskach, a także firmy Alter Art, organizatora Open’er Festival.

Open’er Festival 2017 rusza 28 czerwca i potrwa do 1 lipca. Na cztery dni teren lotniska Gdynia-Kosakowo zmieni się w festiwalowe miasteczko. Bezcenne emocje zapewnią tacy artyści jak FooFighters, Radiohead, The Weeknd, The xx czy Lorde. Oprócz koncertów uczestnicy mogą zawsze liczyć na szereg dodatkowych atrakcji kulturalnych, imprez i wydarzeń związanych ze sztuką czy modą. Nie zabraknie też niezwykle bogatego zaplecza kulinarnego.

źródło: informacja prasowa

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj

 • zlotma

  Na ile te opaski są w ogóle bezpieczne? W kontekście np. zgubienia albo miejskich legend (prawdziwych…?), że można by przejść koło kogoś z opaską z terminalem i w tłumie po prostu naliczyć płatność bez wiedzy posiadacza opaski…?

  • mobirank.pl

   Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy od organizatorów:

   W opasce płatniczej używanej w czasie Open’er Festival znajduje się zbliżeniowa karta płatnicza, która jest chroniona takimi samymi zabezpieczeniami, jak karty, którymi płacimy na co dzień. Warto pamiętać, że płatność odbywa się tylko poprzez zbliżenie karty do terminala płatniczego. Każdy terminal płatniczy, który zostaje podłączony do sieci płatności bezgotówkowych, musi być zarejestrowany, a agent rozliczeniowy ma dokładne dane operatora tego terminala. Dodatkowo, każda płatność powyżej 50 zł (powyżej 100 zł na Open’er Festival) jest dodatkowo chroniona w związku z koniecznością podania numeru PIN. To oraz fakt, że kartę trzeba fizycznie przyłożyć do terminala na minimalną odległość, sprawia, że pobranie pieniędzy z karty przez przypadek lub przez kieszonkowca jest praktycznie niemożliwe.

   W przypadku zgubienia festiwalowej opaski płatniczej, jeśli została ona zarejestrowana, można zablokować ją, logując się do swojego profilu na opaska.opener.pl, a następnie pobrać nową opaskę płatniczą w punkcie kasowym na Open’er Festival. Jeśli poprzednia opaska płatnicza została zarejestrowana, nowa zostanie podłączona do istniejącego już konta i środki znajdujące się na zagubionej opasce zostaną udostępnione na nowej, o ile nie zostały w międzyczasie wykorzystane, dlatego warto szybko reagować.