Apple Store w Tajwanie będzie wyglądał oszałamiająco

Firma Apple zapowiedziała otwarcie pierwszego sklepu detalicznego Apple Store w Tajwanie i wygląda na to, że znowu będzie to dzieło sztuki.

Apple Store w Tajwanie

Firma Apple opublikowała informację na swojej regionalnej tajwańskiej stronie internetowej o zbliżającym się otwarciu pierwszego oficjalnego sklepu detalicznego w tym kraju. Sklep znajduje się w dzielnicy Xinyi, na parterze i podpiwniczonym poziomie Taipei 101 w czwartym najwyższym wieżowcu na świecie.

Oficjalna data otwarcia sklepu nie została jeszcze ogłoszona, ale tajwański serwis AppleDaily przypuszcza, że ​​Apple Store zostanie tam otwarty do końca czerwca 2017 r.

Przeczytaj także: Pierwszy sklep Apple Store w Singapurze

Motywem przewodnim ozdabiającym sklep jest czerwony wzór składający się z drzew i roślin. Nawiązuje on do tego, że  tajwańscy często zbierają się pod drzewami, piją pod nimi herbatę, wymieniają się pomysłami, bawią się i przygotowują do kolejnej podróży. Na otwarcie zaproszono tajwańskich artystów (Shin Yin Yan) specjalizujących się w papierowych wycinankach, aby utworzyć dużą papierową grafikę z ornamentami.

Sklep ma w sumie powierzchnię około 1 322 metrów kwadratowych na dwóch piętrach. W lipcu ubiegłego roku Apple opublikowało pierwsze oferty pracy dla aplikujących do sklepu z Tajwanie.

Wzór wykorzystany w sklepie Apple Store w Tajwanie
Wzór wykorzystany w sklepie Apple Store w Tajwanie

Firma Apple obecnie sprzedaje produkty w Tajwanie tylko za pośrednictwem sprzedawców niezależnych i kieruje bezpośrednio do regionalnego sklepu internetowego, dlatego dzisiejsze ogłoszenie to dobra wiadomość dla fanów firmy z Cupertino w tym kraju.

Apple Store w Tajwanie (pierwsze zdjęcia)

Do maja 2017 roku Apple otworzyło 495 sklepów detalicznych w 17 krajach, w tym 270 w Stanach Zjednoczonych i 225 innych miejscach na świecie.

źródło: MacRumors via AppleDaily (zdjęcia)