Ścieżka dźwiękowa „Stranger Things” na kasetach

Do sprzedaży trafi oryginalna ścieżka dźwiękowa popularnego serialu „Stranger Things”, ale na kasetach magnetofonowych!

Kaseta w stylu retro z muzyka z serialu „Stranger Things”

Mam dobrą wiadomość dla fanów serialu „Stranger Things”dostępnego w serwisie Netflix. Otóż, już 14 lipca tego roku będziecie mogli kupić w sklepach Urban Outfitters oryginalnie wydane kasety magnetofonowe z serialową muzyką.

Specjalnie wydana kaseta magnetofonowa wydana w formie miniaturowej kasety VHS trafi dokładnie rok od premiery pierwszego sezonu serialu. Lakeshore Records ogłosiło, że ścieżka dźwiękowa ukaże się na dwóch kasetach ukrytych w mini pudełkach przypominających kasety wideo rodem z lat osiemdziesiątych.

Pitchfork z kolei donosi, że kasety trafią do sprzedaży od 14 lipca, ale tylko w sklepach Urban Outfitters. Na pudełkach kaset znajdują się miniaturki z plakatem serialu i innymi zdjęciami pochodzącymi z ujęć serialu. Kolekcjonerski zestaw luksusowych pudełek z winylami – wraz z kartami postaci – trafi do sprzedaży w tym samym czasie.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego zdecydowano się na wydanie muzyki na kasetach magnetofonowych, odpowiedź jest prosta. Zachwyt latami 80. oraz popkulturą z tego czasu jest bardzo duża. Sprzedaż kaset w Stanach Zjednoczonych faktycznie wzrosła w ubiegłym roku. Jest to znacznie mniejsza liczba niż w przypadku winyli, ale widoczny jest wzrost zapotrzebowania na gadżety z minionej epoki.

Wydanie ścieżki dźwiękowej ma też zapewne zapełnić lukę w oczekiwaniu na drugi sezon Stranger Things, który zapowiedziano dopiero na jesieni (październik/listopada).Akcja w drugim sezonie rozgrywać się będzie w 1984 rok, czyli mniej więcej rok po powrocie Willa z Upside Down.

Muzyka z serialu „Stranger Things” na kasecie magnetofonowej w stylu retro

źródło: Pitchfork, The Verge, Engadget