Play odNOWA na kartę, czyli nic nie przepada

Operator komórkowy Play zaprezentował dzisiaj nową ofertę na kartę odNOWA, w której nie przepadają pakiety ani pieniądze z doładowań.

Play odNOWA na kartę #NicNiePrzepada - Agnieszka Chylińska

Play od zawsze lubiło zaskakiwać i wprowadzać jako pierwszy operator nowe, rewolucyjne oferty, które zmieniały rynek telekomunikacyjny w Polsce. Przypomniano o tym jak w 2009 roku przełamano zasady ofertą Play FRESH, czy w 2010 roku stan darmowy.

Od czwartku 13 kwietnia 2017 roku po raz kolejny zaskoczono klientów wprowadzając Play na kartę odNOWA czyli #NicNiePrzepada. Doładowania na koncie nie przepadają – to Ty decydujesz kiedy i jak wydasz swoje pieniądze.
Wykupione pakiety także nie przepadną – możesz wykorzystać środki z pakietów w dowolnym czasie, bo już nigdy nie przepadną.

Według badań przeprowadzonych przez operatora, najważniejszymi zaletami oferty pre-paid są:

 • brak umowy: 23%
 • brak stałych miesięcznych kosztów: 12%
 • niższe ceny: 11%
 • płacenie tylko za to, z czego się korzysta: 10%

Wśród największych wad ofert na kartę wskazano:

 • mało promocji/ słabe pakiety/ niekorzystne oferty/ droższe pakiety/ drożej: 16%
 • konieczność pilnowania terminu doładowania: 12%
 • ważność konta/ blokada po pewnym czasie: 11%

Najważniejsze zalety oferty odNOWA

Odpowiedzią na powyższe ma być oferta na kartę odNOWA, w której pakiety od 5 do 300 zł mają nieograniczona ważność. Można korzystać ze swojego telefonu zawsze, kiedy mamy środki na koncie i nigdy nasz numer nie zostanie zablokowany.

Play definitywnie kończy z ważnością pakietów w ofercie na kartę:

 • pakiety minut, SMS-ów i internetu nie mają już okresu ważności,
 • z telefonu korzystamy do wyczerpania środków (do ostatniej minuty, SMS-a czy megabajta), możesz korzystać z pakietów do końca. Nic nie przepada, ani minuty, ani SMS-y, ani megabajty. Kwotę każdego doładowania w okresie obowiązywania umowy (12 miesięcy od ostatniej płatnej aktywności) możesz wykorzystać do ostatniego grosza,
 • każdy może włączyć stan darmowy, aby rozmawiać i wysyłać SMS-y do wszystkich w Play  za darmo – wystarczy wpisać na klawiaturze kod USSD: *188#
 • z oferty mogą skorzystać także obecni klienci, zmieniając starą taryfę na nową za pomocą kodu USSD: *163*20#
 • nowy cennik jest bardzo prosty: minuta połączenia lub SMS kosztuje 29 groszy, a transfer danych 12 groszy za 100 kB lub w stawce promocyjnej na terenie Polski 1 grosz za 500 kB.

Nalezy pamiętać, że zostanie pobrana opłata 2 zł, jeśli w danym cyklu nie wykonamy żadnej płatnej aktywności.
Po 12 kolejnych miesiącach bez płatnej aktywności numer telefonu zostanie wyłączony. Tylko w takiej sytuacji niewykorzystane środki zostaną anulowanie. Jak uniknąć pobrania opłaty? W cyklu rozliczeniowym należy wykonać jedną płatną aktywność, np. wysłać SMS-a za 29 gr.

Nowy cennik Play na kartę odNOWA
Nowy cennik Play na kartę odNOWA

Klienci Play mogą wykupić pakiety, które nie przepadają i nie mają ważności, oto jak przedstawiają się ich ceny:

Pakiety w Play odNOWA na kartę

Play porównało także swoją nową ofertę na kartę z ofertami w Orange, Plusie i T-Mobile. Według poniższego zestawienia wynika, że 1 GB można kupić za 5 zł, w porównaniu z 10 zł w T-Mobile i Plusie oraz 12 zł za 2 GB w Orange. Należy dodać, że pozostali operatorzy dają tylko 30 dni na wykorzystanie pakietów, a w Play korzystać bez terminu ważności do ostatniego kilobajta.

Wydaje mi się, że pozostali operatorzy będą musieli szybko zmodyfikować swoje oferty.

Porównanie cen pakietów z konkurencją

Oferta jest już dostępna od dzisiaj, a twarzą kampanii reklamowej jest na razie Agnieszka Chylińska. Poniżej możecie obejrzeć najnowszy spot promujący odNOWĘ:

Więcej informacji na temat nowej oferty na kartę oraz regulamin usługi znajdziesz na stronie internetowej: nicnieprzepada.pl

Zobacz także nasze najnowsze porównanie ofert na kartę

źródło: informacje i materiały z konferencji prasowej zamieszczone na blogu rzecznika prasowego Play