UPC wprowadza usługę Replay TV do swojej oferty

Sieć kablowa UPC Polska wprowadza nową ofertę, której integralną częścią będzie usługa Replay TV, umożliwiająca oglądanie programów do 7 dni wstecz.

Replay TV w UPC Polska (dekoder Horizon)

Nowa usługa Replay TV pozwala na oglądanie wybranych programów telewizyjnych, filmów czy seriali do tygodnia wstecz. W nowej ofercie UPC stawia na elastyczność, dając możliwość wyboru umowy bez zobowiązań lub na czas określony.

Dekoder Horizon wraz z najnowszą wersją oprogramowania, posiada już te funkcję, jednak wielu obecnych klientów mogło się nią cieszyć zaledwie przez kilka dni. Od 8 marca br. operator zaczął aktualizować oprogramowanie dekoderów, po czym po kilku dniach przywrócił starą wersję. Było to spowodowane problemami technicznymi, jednak minął już prawie miesiąc, a wielu obecnych klientów może „cieszyć się” jeszcze starą wersją oprogramowania. Firma nie poinformowała, kiedy nowy soft z powrotem trafi na dekodery. Aktualizacja 10.04.2017 r.: Wygląda na to, że oprogramowanie na dekoderach zostało zaktualizowane u większości klientów. Dodatkowo poinformowano, że nowa usługa Replay TV dostępna jest także dla kanałów grupy TVN.

Sam przez chwilę miałem okazję pobawić się nowym firmware’em dekoderem i rzeczywiście wygląda na to, że programiści UPC poświęcili sporo czasu na dopracowanie zarówno stabilności, wyglądu i użyteczności nowej wersji.

To co od razu rzucało się w oczy, to znacznie szybsze działanie, lżejszy i przyjemniejszy interfejs, po którym znacznie lepiej się nawiguje. Jednak najlepszą nowością jest funkcja Replay TV, która wraz z przywróceniem starej wersji oprogramowania pozostała jedynie w aplikacji mobilnej Horizon GO i w wersji przeglądarkowej serwisu.

Nowa usługa Replay TV pozwala klientom UPC na oglądanie programów wyemitowanych na 90 kanałach nawet do 7 dni wstecz lub obejrzenie od początku programu, którego emisja trwa. Dzięki temu użytkownicy mogą sami decydować, co i kiedy zechcą obejrzeć. UPC zapowiedziało, że liczba kanałów w usłudze ma być jeszcze większa.

Przeczytaj także: Testujemy Mega Internet i TV w UPC z dekoderem Horizon

Jak uruchomić Replay TV?

Należy włączyć funkcję Program TV na pilocie i odnaleźć pozycję oznaczoną ikoną Replay TV. Jeśli program, który chcesz oglądać, już trwa, możesz wybrać opcję oglądania na żywo albo odtworzenia od samego początku.

Programy telewizyjne, z minionego tygodnia można obejrzeć przewijając oś czasu do określonego dnia i po wybraniu przycisku Odtwórz ponownie.

Replay TV w UPC Horizon GO

Na dekoderze Horizon, funkcja dostępna jest, pod warunkiem, że posiadacie nową wersję oprogramowania. Jeśli nie została jeszcze zainstalowana, musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na swoją kolej…

Lista dostępnych kanałów w usłudze Replay TV:

Lista kanałów w usłudze Replay TV w UPC

źródło: UPC Newsroom – Replay TV w nowej ofercie UPC Polska