[15 marca] Dzień w historii technologii

Tego dnia zarejestrowano pierwsza domenę WWW i ukazał się pierwszy numer newslettera klubu Homebrew Computer oraz magazynu Amiga Plus.

15 marca - Dzień w historii technologii

15 marca 1975: Pierwszy Biuletyn Homebrew Computer Club

Tego dnia ukazał się pierwszy numer biuletynu Homebrew Computer Club. Do 1977 roku pojawiło się tylko 21 numerów, ale jest on uważany za jeden z najbardziej wpływowych na początku kultury branży komputerowej.

1. numer newslettera Homebrew Coputers

15 marca 1985: Zarejestrowano pierwszą domenę o nazwie symbolics.com

Tego dnia została zarejestrowana pierwsza domena internetowa (WWW) na świecie o nazwie symbolics.com. Obecnie na stronie nie ma zbyt wielu ciekawych informacji oprócz licznika odmierzającego liczbę zarestrowanych domen na świecie.

Według CNNMoney, nazwa tej domeny po raz pierwszy została kupiona przez firmę o tej samej nazwie w dniu 15 marca 1985 roku. Firma zajmowała się rozwojem języka komputerowego o nazwie Lisp, ale upadła w 1993 roku. W 2009 roku, Symbolics sprzedało domenę firmie o nazwie XF.com Investments. Kwota nie została ujawniona, natomiast Symbolics przeniosło swoją stronę pod adres: symbolics-dks.com

Zobacz, jak kiedyś wyglądała strona WWW pod najstarszą domeną internetową.

15 marca 1989: Amiga Plus Magazine

Antic Software opublikowało pierwszy numer magazynu Amiga Plus. Było to wydanie kwiecień/maj i zawierało dysk AMIGA Plus, który zawierał programy graficzne. W artykułach poruszano rozmaite tematy, od tworzenia grafiki po  federalny podatek dochodowy za 1988 rok, programowanie C++, grę Tetris i wiele więcej. Nat Friedland był redaktorem naczelnym a Arnie Cachelin asystentem redaktora. Magazyn nie istniał zbyt długo – swoje podwoje zamknął w 1991 roku.

15 marca 1994: Połączenie Aldus Corporation i Adobe Systems Inc.

Aldus Corporation i Adobe Systems Inc. ogłosiły, że się łączą. Aldus zrewolucjonizował desktop publishing (DTP), kiedy założyciel Paul Brainerd wydał w 1985 roku programu PageMaker, a John Warnock i Charles Geschke zastosowali swoją wiedzę do podobnych produktów w Adobe, zakładając firmę 1 1982 roku.