Lenovo Tab 4 nowa seria tabletów dla całej rodziny

Firma Lenovo zaprezentowała nową serię Tab 4 — eleganckie i wydajne tablety przeznaczone dla wszystkich członków rodziny.

  • Stworzone dla dzieci i dorosłych tablety Lenovo Tab 4 wyglądają zjawiskowo, są wydajne i dopasowane do zróżnicowanych potrzeb całej rodziny
  • Mobilni miłośnicy multimediów docenią doskonale brzmiące głośniki stereo i technologię Dolby Atmos®
  • Nowoczesny wygląd jeszcze wydajniejszych tabletów Lenovo Tab 4 8 Plus i Tab 4 10 Plus to zasługa szkła po dwóch stronach obudowy i smukłej konstrukcji
  • Opcjonalne pakiety modyfikują konstrukcję i dostosowują oprogramowanie tabletów z serii Tab 4 do użytku dla dzieci lub do komfortowej pracy.

Seria tabletów Lenovo Tab 4

Tablety Lenovo Tab 4

Urządzenia Lenovo Tab 4 posiadają funkcje znane z większości popularnych tabletów i czynią je jeszcze lepszymi. Modele Lenovo Tab 4 8 i Lenovo Tab 4 10 wyróżniają się elegancką obudową i funkcjami multimedialnymi najwyższej klasy, takimi jak głośniki stereo z Dolby Atmos. Dzięki zastosowanej technologii audio użytkownicy mogą cieszyć się przestrzennym dźwiękiem i najlepszymi doznaniami podczas odtwarzania muzyki, oglądania filmów i grania – zarówno w słuchawkach, jak i przy użyciu wbudowanych głośników.

Po raz pierwszy firma Lenovo wprowadza do swojego portfolio tabletów także linię produktów klasy premium – Lenovo Tab 4 8 Plus i Lenovo Tab 4 10 Plus. Tablety charakteryzują się wysoką wydajnością, płynnym działaniem oraz przyciągają wzrok niezwykłą konstrukcją – zarówno przód, jak i tył urządzenia został pokryty szkłem ochronnym, a ekran wyświetla obraz w jakości Full HD.

Lenovo Tab 4

Firma Lenovo idzie o krok dalej i oferuje opcjonalne pakiety akcesoriów do nowych tabletów, które fizycznie zmieniają urządzenia i rozwijają ich funkcjonalności. Konto Kid’s Account w pakiecie Kid’s Pack dostosowuje oprogramowanie tak, by najmłodsi mogli bezpiecznie bawić, uczyć się i korzystać z internetu. Zestaw Productivity Pack z klawiaturą Bluetooth usprawnia korzystanie z systemu operacyjnego Android, dodając takie funkcje jak np. pasek zadań i wygodne korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie.

Urządzenia Lenovo Tab 4 są niezwykle wszechstronne. Dzięki baterii wystarczającej nawet na 12 godzin działania* zapewnią rozrywkę dzieciom w czasie długich podróży i rodzicom podczas wieczornego maratonu z ulubionym serialem. Wszystkie tablety z linii Lenovo Tab 4 działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android™ 7.0. Co najważniejsze, każdy z nich może być używany przez całą rodzinę lub przez współlokatorów z zachowaniem prywatności. Tryb multi-user oferuje możliwość tworzenia oddzielnych profili użytkowników na jednym urządzeniu, przez co Lenovo Tab 4 może pełnić funkcję podstawowego urządzenia domowego.

Seria tabletów Lenovo Tab 4

Lenovo Tab 4 8 i Tab 4 10: tablet dla każdego

Tablety Lenovo Tab 4 8 i Lenovo Tab 4 10 zostały wyposażone w wyświetlacze HD, wydajne 4-rdzeniowe procesory Qualcomm® Snapdragon™ i 2 GB pamięci RAM. Oferują komfortowe korzystanie z multimediów dzięki umieszczonym na froncie obudowy głośnikom stereo z technologią przestrzennego dźwięku Dolny Atmos. Każdy z użytkowników może stworzyć swój własny profil na tablecie i dostosować ustawienia według indywidualnych preferencji. Tryb multi-user zapewnia prywatność i swobodny dostęp do swojej skrzynki pocztowej oraz kont w serwisach społecznościowych Facebook™ i Instagram™.

Lenovo Tab 4 8 Plus i Tab 4 10 Plus: futurystyczne wzornictwo i więcej funkcji dla miłośników multimediów

Tablety Lenovo Tab 4 8 Plus i Lenovo Tab 4 10 Plus wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem. Z przodu i tyłu obudowy zostały pokryte szkłem ochronnym, które idealnie współgra z wyjątkowo smukłą i lekką konstrukcją – grubość od 7.15 mm do 8.4 mm robi wrażenie. Wraz ze zmianą kąta patrzenia na powierzchni eleganckiej obudowy powstaje odblask przypominający zorzę polarną.

Lenovo Tab 4 8 Plus i Lenovo Tab 4 10 Plus oferują wymagającym użytkownikom więcej mocy dzięki 64-bitowym ośmiordzeniowym procesorom 2.0 GHz oraz do 4 GB RAM i 32 GB wbudowanej pamięci**. Urządzenia te są przeznaczone dla miłośników multimediów, którzy ceną sobie mobilną rozrywkę z dala od biurka i źródła zasilania. Głośniki stereo i technologia Dolby Atmos zapewniają najlepsze doznania podczas oglądania filmów oraz grania. Przestrzenny dźwięk towarzyszy obrazowi Full HD wyświetlanemu na znakomitej jakości ekranach IPS. O bezpieczeństwo danych dba natomiast czytnik linii papilarnych, a złącze USB Typu C i funkcja Quick Charge 3.0 umożliwiają błyskawiczne ładowanie akumulatora bez konieczności zwalniania tempa życia.

Opcjonalne dodatki: pakiety Kid’s Pack i Productivity Pack

Kid’s Pack

Przy użyciu pakietu Kid’s Accessory Pack i specjalnego konta dla dzieci, można szybko i wygodnie dostosować tablet do potrzeb najmłodszych członków rodziny. Zestaw obejmuje fizyczne elementy, takie jak gumowa obudowa chroniącą przed wstrząsami, filtr niebieskiego światła, czy kolorowe, wytrzymałe naklejki 3M.

Specjalne konto Lenovo Kid’s Account zawiera wciąż aktualizowane, specjalnie dobrane materiały dla dzieci. Dzięki funkcjom kontroli rodzicielskiej można zarządzać czasem korzystania z tabletu przez najmłodszych, a także monitorować dostępność wybranych witryn internetowych oraz treści online.

Materiały na koncie Kid’s Account są dobierane w ramach specjalnej platformy KIDOZ. Zespól specjalistów KIDOZ składający się z pedagogów i specjalistów wybiera odpowiednie treści – najlepsze gry, witryny internetowe i nagrania wideo – zapewniając dzieciom wartościową, bezpieczna i ekscytującą rozrywkę.

Dodatki Lenovo Tab 4

Productivity Pack

Za pomocą opcjonalnego pakietu Productivity Pack obejmującego klawiaturę Bluetooth, która służy także jako ochronny futerał i podstawkę, tablety Lenovo Tab 4 10 i Lenovo Tab 4 10 Plus mogą przeistoczyć się w wydajne urządzenia 2w1. Pakiet rozwija także interfejs systemu Android oferując pasek narzędzi do szybkiego przełączania aplikacji, obsługę wielu okien jednocześnie, a także optymalizację działania myszy i klawiatury, stając się wszechstronnym narzędziem pracy dla dorosłych i nastolatków.

Ceny i dostępność

Tablety Lenovo Tab 4 8 Plus i Lenovo Tab 4 10 Plus będą dostępne w cenie 259 EUR oraz 299 EUR w kolorach Sparkling White i Aurora Black.

Tab 4 8 i Tab 4 10 będą dostępne od 169 EUR i 179 EUR w kolorach Slate Black i Polar White. Produkty wejdą do sprzedaży od maja.

Przeczytaj również: Poznaj nowe smartfony Lenovo Moto G5 i G5 Plus

źródło: informacja prasowa