Poznaj nowe smartfony Lenovo Moto G5 i G5 Plus

Firma Lenovo, poprzez spółkę zależną Motorola Mobility, ogłosiła światową premierę nowej generacji smartfonów Moto G5.

Lenovo Moto G5 Plus

Jakie cechy smartfonów są najbardziej pożądane przez użytkowników? Wysoka jakość w rozsądnej cenie z dodatkowymi funkcjonalnościami, które sprawiają, że mamy odczucie obcowania z produktami z półki premium.

W ramach ankiety Global Mobile Value Index, przeprowadzonej pod koniec stycznia 2017 roku w dziewięciu wybranych krajach świata, blisko 12 000 dorosłych respondentów wskazało na baterię dotrzymującą kroku użytkownikowi, profesjonalny aparat oraz ekran o wysokiej rozdzielczości i jakości, jako najważniejsze funkcje smartfonów.

Pytanie dotyczyło bowiem funkcji smartfonów uważanych za cechy urządzeń klasy premium¹. Pomimo, iż część osób zapewne nie zamierza wydawać majątku kupując nowy telefon, to ankietowani użytkownicy mają nieco inne podejście. Podobnie jak większość osób na całym świecie są gotowi zainwestować więcej, by dostać w zamian to, czego najbardziej potrzebują: 76% dopłaci do telefonu z wytrzymałym akumulatorem, zaś 66% do lepszego aparatu, który pozwoli uchwycić najpiękniejsze momenty z życia¹.

Firma Lenovo zaprezentowała nowe modele Moto G5 i Moto G5 Plus, czyli piątą generację smartfonów z popularnej rodziny Moto G. Produkty te reprezentują rozwiązania z funkcjonalnościami charakterystycznymi dla produktów klasy premium w urządzeniach dostępnych dla każdego. Zastosowanie metalowej konstrukcji, nowego, efektownego design idzie w parze z wydajnością oraz atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.  To niespotykane połączenie stało się faktem w nawiązaniu do motto firmy, które brzmi: Different is better.

Nowa generacja Moto G5 – koniec z kompromisami.

Z nowym smarfonem Moto G5 piątej generacji nie trzeba iść na kompromisy pod względem wyglądu, wydajności, ani też ceny. Po raz pierwszy modele z rodziny Moto G zostały zamknięte w stylowej, metalowej obudowie. Dzięki temu urządzenia nie tylko doskonale wyglądają, ale także równie dobrze działają. Dostępne w kolorach Lunar Gray i Fine Gold, robią niezwykłe wrażenie. Lśniąca, aluminiowa obudowa jest odpowiedzią na preferencje użytkowników. Okazuje się, że spośród tworzyw sztucznych, metalu i szkła – 48% osób preferuje smartfony wykonane właśnie z metalu¹.

Dzięki wydajnej baterii o pojemności 2800 mAh można korzystać ze smartfona przez cały dzień bez potrzeby ładowania urządzenia. Szybka ładowarka 10 W, która znajduje się w zestawie z urządzeniem zapewnia smartfonowi Moto G5 dodatkowe godziny działania po zaledwie kilkunastu minutach ładowania². Z kolei wydajny, ośmiordzeniowy procesor 1.4 GHz zadba o błyskawiczny dostęp do zdjęć, aplikacji i wszystkiego, czego potrzebuje współczesny użytkownik. Całość działa płynnie, bez zacinania się, czy opóźnień.2. Czytnik linii papilarnych odpowiada za blokowanie telefonu, zabezpieczanie cennych danych, a także odblokowanie ekranu, by dostać się do ulubionej aplikacji – wszystko w zaledwie kilka sekund.

Fani fotografowania i zamieszczania zdjęć w mediach społecznościowych docenią funkcje fotograficzne nowych modeli. Ankieta pokazała bowiem, iż smartfon z wysokiej klasy aparatem jest pożądany przez wiele osób1. Moto G5 z aparatem 13 MP i auto focusem z detekcją fazy (PDAF) pozwala błyskawicznie ustawiać ostrość i robić jeszcze wyraźniejsze ujęcia.

Moto G5 (czarny)

Nowy smartfon Moto G5 Plus — urzekające wzornictwo.

Wszystkie wspomniane wcześniej funkcje i o wiele więcej znalazło się w nowym smartfonie Moto G5 Plus. Jeszcze większa szybkość i najbardziej zaawansowany aparat w swojej klasie dostępny w precyzyjnie wykonanej i lśniącej, metalowej konstrukcji gwarantują Moto G5 Plus zarówno piękny wygląd, jak i wytrzymałość.

Aparaty w smartfonach to funkcjonalność będąca od zawsze punktem uwagi. 50% respondentów pragnie, by ich kolejny smartfon posiadał aparat robiący zdjęcia w wyjątkowej jakości¹. Moto G5 Plus oferuje najbardziej zaawansowaną kamerę o rozdzielczości 12 MP w swojej klasie. Smartfon wyposażony w technologię Dual Autofocus Pixels łapie ostrość w mgnieniu oka, dzięki czemu użytkownik nie przegapi żadnego ujęcia. Wykorzystując 10-krotnie większą liczbą pikseli w matrycy, można ustawić ostrość o nawet o 60% szybciej niż w Moto G4 Plus. Duży otwór przysłony f/1.7 oraz więcej pikseli, zapewniają więcej światła w warunkach słabego oświetlenia lub ciemności.

Respondenci z całego świata konsekwentnie zwracają uwagę, że potrzebują wydajniejszych baterii i urządzenia, które zawsze dotrzyma im kroku. Co czwarta osoba zgodzi się zapłacić ponad 20% więcej za smartfon z dobrą baterią1. W przypadku Moto G5 Plus akumulator jest wielkim atutem tego urządzenia. Bateria o pojemności 3000 mAh zapewnia swobodę działania, a dzięki technologii TurboPower™ ładuje się błyskawicznie – po zaledwie 15 minutach ładowania smartfon może działać nawet przez kolejne sześć godzin. Moto G5 Plus to smartfon gotowy na wyzwania nawet najbardziej wymagającego dnia².

Ośmiordzeniowy procesor 2.0 GHz i łączność 4G LTE w smartfonie Moto G5 Plus to także gwarancja tego, że aplikacje będą działały bez zarzutu3. Doskonała jakość dźwięku w grach i materiałach wideo, komfortowe korzystanie z sieci i streaming muzyki niezależnie od czasu i miejsca czynią korzystania z piątej generacji Moto G komfortowe jak nigdy dotąd4.

48% respondentów chciałoby mieć również inteligentny wyświetlacz w smartfonie, który może dyskretnie pokazywać powiadomienia. Funkcja Moto Display (Wyświetlacz) to jedna z najpopularniejszych funkcji, znanych jako Ulepszenia Moto. Wyświetlacz nowej Moto umożliwia przeglądanie powiadomień bez konieczności odblokowywania telefonu. Dodatkowo Moto G5 Plus pozwala także korzystać z gestów do obsługi najpopularniejszych funkcji oraz wprowadza nowość – One Button Nav, czyli nawigację po ekranie za pomocą czytnika linii papilarnych. Ponad połowa osób z całego świata przyznała, że nie widziała potrzeby posiadania takich funkcjonalności – a teraz nie potrafią bez nich żyć. Ulepszenia Moto to rozwiązania, które ułatwiają codzienne korzystanie ze smartfona.

Używając poleceń głosowych (Google Assistant) można wysyłać wiadomości, wykonywać połączenia, korzystać z nawigacji i zarządzać swoimi zadaniami przytrzymując jedynie przycisk „Home”. Lenovo współpracuje z firmą Google, by zapewnić jak najlepszą jakość poleceń głosowych w nowych smartfonach z rodziny Moto G.

Specyfikacja techniczna Moto G5 i Moto G5 Plus

Porównanie parametrów technicznych Moto G5 i Moto G5 Plus
Porównanie parametrów technicznych Moto G5 i Moto G5 Plus

Dostępność i ceny

Smartfony Moto G5 i Moto G5 Plus będą dostępne w wielu krajach Europy, Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Północnej i Łacińskiej. W Polsce smartfony zadebiutują w kwietniu.

Moto G5 będzie dostępny w cenie ok. 1099 zł, a Moto G5 Plus – 1299 zł.

¹ Badanie przeprowadziła firma KRC Research na zlecenie firm Motorola i Weber Shandwick. Przeprowadzono łącznie 11 928 ankiet internetowych w reprezentatywnej próbie osób w wieku od 18 lat w dziewięciu krajach: Brazylii (1130 ankiet), Chinach (1030), Niemczech (2096, zredukowane wagowo do 1048 w globalnej liczbie), Indiach (1107), Meksyku (1068), Rosji (1103), Hiszpanii (1065), Wielkiej Brytanii (2241, zredukowane wagowo do 1121 w globalnej liczbie) oraz w USA (1088). Wszystkie ankiety przeprowadzono od 23 stycznia do 31 stycznia 2017 r. w językach lokalnych. Dane zostały przedstawione wagowo w podziale na kraje w celu w celu zachowania reprezentatywności.

² Bateria musi być wyczerpana w znacznym stopniu; szybkość ładowania spada w miarę postępu ładowania.  Wszelkie dane szacunkowe dotyczące poboru energii z baterii są przybliżone i oparte na mieszanym profilu eksploatacji (który obejmuje czas użytkowania i tryb czuwania urządzenia) w optymalnych warunkach sieciowych.  Rzeczywista wydajność baterii może się różnić i jest zależna od wielu czynników, m.in. siły sygnału, konfiguracji sieci, wieku baterii, temperatury roboczej, wybranych funkcji, ustawień urządzenia, połączeń głosowych, danych oraz sposobu użytkowania innych aplikacji.

³ Prędkości przetwarzania poszczególnych rdzeni różnią się i mogą nie osiągać wskazanej prędkości maksymalnej.

4 Niektóre funkcje i specyfikacja produktu mogą różnić się w zależności od sieci i podlegać dodatkowym warunkom oraz opłatom. Mogą one też ulec zmianie bez powiadomienia.

źródło: informacja prasowa