Android 7.1.2 beta wydana na Nexusa 6P

Google udostępniło aktualizację systemu Android 7.1.2 Beta na urządzenia Nexus 6P, ale zabrakło wsparcie dla gestów skanera odcisków palców.

Android 7.1.2 beta dla Nexus 6P

Jeśli używasz smartfona Nexus 6P i uczestniczysz w programie Android Beta Program, to sprawdź uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego Android dla swojego smartfona. Nowa aktualizacja Android 7.1.2 Beta jest własnie udostępniana dla Nexusów 6P z 2015 roku i przynosi poprawki, które posiadają nowsze modele.

Ci, którzy czuli się pominięci zeszłego miesiąca, mogą teraz poczuć się lepiej z myślą, że ich Nexus otrzyma uaktualnienie Androida.

Obrazy systemu nie pojawiły się jeszcze na oficjalnej stronie do pobrania, ale można zajrzeć na stronę zw ciagu najbliższych kilku dni, jeśli aktualizacja nie pojawiła się na Twoim urządzeniu w trybie OTA. Jeśli chcesz instalować wersje beta Androida pamiętaj, aby zarejestrować swoje urządzenie w programie beta na stronie: www.google.com/android/beta, a wtedy powiadomienia o aktualizacji beda pojawiały się automatycznie. Sam plik aktualizacji Androida 7.2.1 beta jest dość duży i waży około 1,29 GB.

Aktualizacja zaczęła się pojawiać dzisiaj. Wystarczy wejść do Ustawień i sprawdzić ręcznie dostępność wersji beta:

Android 7.2.1 beta Nexus 6P (OTA)

Wiele osób zauważyło, że ta poprawka nie wprowadza wsparcia gestów dla czytnika linii papilarnych, które mogliśmy zauważyć w Nexusie 5X z systemem Android 7.2.1. Ci z was, którzy nie mogli doczekać się przesuwania obszaru powiadomień za pomocą czytnika linii papilarnych będą rozczarowani.

źródło: Android Police – Android 7.1.2 Beta finally hits the Nexus 6P, but fingerprint gesture support is missing