Gra Chameleon Run za darmo na iPhone’a

Chameleon Run dostępna jest teraz za darmo w sklepie App Store w ramach sekcji Free App of the Week – na pewno się w niej zakochasz.

Chameleon Run - Free App of the Week (App Store)

Chameleon Run dynamiczna i kolorowa gra mobilna z cyklu auto-run, czyli ciagle biegniemy i skaczemy, omijamy przeszkody i zbieramy przedmioty, które dają nam dodatkowe punkty. Standardowo gra kosztuje około 1,99 euro (około 9 zł) na iOS-a i Androida, ale teraz właściciele iPhone’ów mogą ją pobrać zupełnie za darmo do przyszłego czwartku.

Ta sympatyczna zręcznościówka stale znajduje się w czołowych rankingach popularności i została wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych w tym Apple Winner Award.

Jak grać w Chameleon Run?

Rozgrywka jest bardzo prosta: sterujemy kubistycznym kolesiem wyglądającym jakby pochodził z Minecrafta, który cały czas jest w ruchu, a my musimy skakać, zmieniać jego kolor w zależności od podłoża i unikając przeszkód dotrzeć bezpiecznie do mety. Aby skoczyć należy dotknąć ekranu po lewej stronie, a w celu zmiany koloru po lewej. Dłuższe przytrzymanie ekranu do dalszy skok nad większymi przepaściami. Cała zabawa jest bardzo wciągająca, a dynamika gry sprawia, że nigdy się nie nudzi.

Całość brzmi bardzo prosto, ale w niektórych momentach trzeba się nagłowić, żeby sprawnie ominąć przeszkody. Momentami można odnieść wrażenie, jakbyśmy grali na za pomocą starego kontrolera Nintendo starych kontrolerów Nintendo, a sama gra przypomina mi trochę niektóre poziomy z Super Mario lub oryginalnego Sonic Hedgehog.

Na każdym poziomie istnieją 3 cele do zrealizowania:

  1. pierwszy to umiejętne skoki,
  2. drugi to zebranie wszystkich monet i kryształów,
  3. trzeci, i prawdopodobnie najtrudniejszy, to ukończenie całego poziomu bez przełączania kolorów.

Każde wyzwanie radykalnie zmienia sposób w jaki rozgrywany jest dany poziom – do tego stopnia, że wydaje się, jakbyśmy grali na zupełnie innym levelu.

Zobacz oficjalny trailer gry i przykładową rozgrywkę:

Im dalszy poziom, tym robi się coraz trudniej – co jest normalne. Gra posiada bardzo dobrze zaprogramowaną mechanikę, dzięki czemu istnieją różne rodzaje skoków: można skakać daleko, wysoko lub wykonywać podwójne skoki w górę lub dół. Można wykonać tylko dwa skoki z rzędu bez dotykania podłoża – aby mieć możliwość dodatkowego skoku trzeba dotknąć podłoża lub sufitu. Należy pamiętać, że dotykanie sufitów głową ma znaczenie i od takiego triku może zależeć, czy przejdziesz dany poziom bez przełączania kolorów.

Screen z gry mobilnej Chameleon Run

Na początku spodziewałem się zupełnie czegoś innego, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Teraz rozumiem, dlaczego gra nazywa się Chameleon Run – istota jest oczywiście zmiana koloru podczas skoków w grze.

Polecam ten tytuł, który dostarcza naprawdę dobrej rozrywki, a dodatkowo całość okraszona jest doskonałymi wizualizacjami i efektami dźwiękowymi.

Grę pobierzesz za darmo ze sklepu App Store na iOS-a przez najbliższy tydzień w ramach sekcji Free App of the Week oraz za 9,15 zł ze sklepu Google Play na Androida:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play