Tapety Apple’a z okazji chińskiego Nowego Roku

Apple udostępniło nowe tapety w stylu Nianhua, które zostały wykonane przez młodych artystów z okazji chińskiego Nowego Roku Koguta.

Tapety Apple'a z okazji chińskiego Nowego Roku Koguta 2017

Apple także świętuje chiński Nowy Rok Koguta, który rozpoczyna się 28 stycznia 2017 r., i uruchomiło nową podstronę, na której promuje twórczość pięciu młodych chińskich artystów:

Odkrywaj i ciesz się interpretacjami obchodów tradycyjnego chińskiego Nowego Roku, przez motywy sztuki ludowej Nianhua. Pięciu młodych chińskich artystów wykorzystało produkty Apple’a i różne aplikacje, aby stworzyć na nowo klasyczne motywy, łącząc je ze współczesnymi akcentami.

Nowa strona internetowa skierowana jest głównie do użytkowników z Chin, Hong Kongu, Singapuru i Tajwanu. Można na niej pobrać współczesne wersje Nianhua, czyli kolorowych obrazków, którymi tradycyjnie ozdabia się ściany i drzwi domów podczas chińskiego Nowego Roku. Pozostają w miejscu naklejenia przez cały rok, po czym zmienia się je na nowe. Każdy z artystów zastosował szereg różnych urządzeń w swoich dążeniach do stworzenia nowej wersji tradycyjnej sztuki.


Oprócz ciekawych grafik, na stronie Made in CNY., firma Apple ujawnia jakie urządzenia i aplikacje zostały użyte przez artystów do stworzenia swoich dzieł. Każde dzieło można pobrać jako tapetę na komputery Mac, iPada lub iPhone’a.

Zobacz także: Aplikacje z okazji Chińskiego Roku Małpy (2016)

Artyści będą podpisywali swoje Nianhua w sklepach Apple Store – przy każdej pracy znajdziecie datę i miejsce wydarzenia. Osobiście, najbardziej przypadła mi do gustu praca Eszter Chen, zatytułowana Joyful reunions., którą pozwoliłem sobie zamieścić poniżej:

Tapeta pt. „Joyful reunions.” z okazji Chińskiego Nowego Roku Koguta 2017 (autor: Eszter Chen)

Tapeta pt. „Joyful reunions.” z okazji Chińskiego Nowego Roku Koguta 2017 (autor: Eszter Chen)

Więcej informacji oraz tapety do pobrania znajdziesz na oficjalnej stronie Made in CNY firmy Apple.

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj