Tapety Apple’a z okazji chińskiego Nowego Roku

Apple udostępniło nowe tapety w stylu Nianhua, które zostały wykonane przez młodych artystów z okazji chińskiego Nowego Roku Koguta.

Tapety Apple'a z okazji chińskiego Nowego Roku Koguta 2017

Apple także świętuje chiński Nowy Rok Koguta, który rozpoczyna się 28 stycznia 2017 r., i uruchomiło nową podstronę, na której promuje twórczość pięciu młodych chińskich artystów:

Odkrywaj i ciesz się interpretacjami obchodów tradycyjnego chińskiego Nowego Roku, przez motywy sztuki ludowej Nianhua. Pięciu młodych chińskich artystów wykorzystało produkty Apple’a i różne aplikacje, aby stworzyć na nowo klasyczne motywy, łącząc je ze współczesnymi akcentami.

Nowa strona internetowa skierowana jest głównie do użytkowników z Chin, Hong Kongu, Singapuru i Tajwanu. Można na niej pobrać współczesne wersje Nianhua, czyli kolorowych obrazków, którymi tradycyjnie ozdabia się ściany i drzwi domów podczas chińskiego Nowego Roku. Pozostają w miejscu naklejenia przez cały rok, po czym zmienia się je na nowe. Każdy z artystów zastosował szereg różnych urządzeń w swoich dążeniach do stworzenia nowej wersji tradycyjnej sztuki.

Oprócz ciekawych grafik, na stronie Made in CNY., firma Apple ujawnia jakie urządzenia i aplikacje zostały użyte przez artystów do stworzenia swoich dzieł. Każde dzieło można pobrać jako tapetę na komputery Mac, iPada lub iPhone’a.

Zobacz także: Aplikacje z okazji Chińskiego Roku Małpy (2016)

Artyści będą podpisywali swoje Nianhua w sklepach Apple Store – przy każdej pracy znajdziecie datę i miejsce wydarzenia. Osobiście, najbardziej przypadła mi do gustu praca Eszter Chen, zatytułowana Joyful reunions., którą pozwoliłem sobie zamieścić poniżej:

Tapeta pt. „Joyful reunions.” z okazji Chińskiego Nowego Roku Koguta 2017 (autor: Eszter Chen)
Tapeta pt. „Joyful reunions.” z okazji Chińskiego Nowego Roku Koguta 2017 (autor: Eszter Chen)

Więcej informacji oraz tapety do pobrania znajdziesz na oficjalnej stronie Made in CNY firmy Apple.