Lynx – inteligentny robot zasilany przez Amazon Alexa

Poznajcie robota Lynx firmy Ubtech Robotics, który wyposażony został w sztuczną inteligencję Amazona – potrafi mówić i tańczyć.

Lynx - Ubtech Robot - Amazon Alexa

Sztuczna inteligencja jest już na tyle rozwinięta, że już wkrótce do naszych domów zawitają roboty będące potomkami robota Lynx, który do swoich zadań wykorzystuje asystenta głosowego Alexa Amazonu.

Asystenci AI tacy jak Amazon Alexa czy Google Assistant są fajni, ale aby z nich korzystać nadal musimy mówić do głośnika lub telefonu. Ubtech Robotics postanowiło to zmienić i stworzyło inteligentnego robota Lynx, opartego na asystencie Amazon Alexa, który dodatkowo potrafi mówić i tańczyć.

Ubtech to chińska firma, która zajmuje się tworzeniem humanoidalnych robotów edukacyjnych i interaktywnych. Powstały już takie modele jak Alpha Series, a teraz także z Lynx, który łączy najlepsze rozwiązania technologiczne z zakresu robotyki, rozpoznawania mowy (rozumienia języka mówionego) i znajdywania odpowiedzi na zadawane pytania oraz komendy. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z całkiem nową formą interfejsu – dla jednych to super sprawa, a dla innych początek zbliżającego się armagedonu.

Czym jest robot Lynx?

Lynx został zaprojektowany z myślą o tym, aby towarzyszyć nam w domu i pomagać w codziennych czynnościach – zwłaszcza tych związanych z interaktywną rozrywką i edukacją. Użytkownik może porozmawiać z robotem, zadać mu trudne pytania, sterować za jego pomocą muzyką, ustawiać przypomnienia i dodawać wydarzenia do kalendarza. Lynx zawsze poda najświeższe informacje i prognozę pogody i wiele więcej!

Lynx - robot firmy Ubtech z asystentem głosowym Amazon Alexa
Lynx – robot firmy Ubtech z asystentem głosowym Amazon Alexa

Inteligentny Lynx posiada także wbudowaną kamerę, która posiada funkcję rozpoznawania twarzy oraz możliwość zdalnego podglądu obrazu – aby mieć podgląd na dom, zwierzęta lub dzieci. Za pośrednictwem robota można prowadzić także internetowe wideorozmowy.

Ubtech połączyło wszystkie znane nam zdobycze robotyki, sztucznej inteligencji i technologii internetowych, aby stworzyć całkiem zdolne małe urządzenie, które będzie mogło chodzić po domu i czekać na wydawane mu polecenia!

Ten mały robot-asystent to tylko kolejny dowód na to, że Amazon pracuje nad inteligentnymi systemami operacyjnymi, które integrowane są z technologiami użytkowymi, znacznie wykraczającymi poza możliwości głośnika Amazon Echo. Na targach CES 2017, widzieliśmy już asystenta głosowego Alexa wmontowanego do urządzeń i samochodów, a teraz możemy dodać  do listy także roboty.

Kto by chciał mieć takiego robota w domu?

źródło: Android Central