Poradnik wideo: jak skonfigurować Google Wi-Fi?

Firma Google udostępniła poradnik pokazujący jak łatwo można skonfigurować urządzenie Google Wi-Fi [wideo].

Jak skonfigurować Google Wi-Fi (wideoporadnik)

Najnowsze urządzenie do odbioru internetu bezprzewodowego w domu – Google Wi-Fi – ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Przed jego oficjalnym uruchomieniem Google udostępniło nowe wideo, szczegółowo pokazujące jak łatwo można samodzielnie skonfigurować Google Wi-Fi.

Co to jest i do czego służy Google Wi-Fi?

Google Wi-Fi to wielopunktowy domowy system do odbioru internetu bezprzewodowego, który automatycznie tworzy internetową sieć punktów dostępowych dla całego domu. Chodzi o to, aby zwiększyć zasięg i siłę sygnału internetu bezprzewodowego w całym domu, zwłaszcza w dużych, wielopiętrowych domach. Nie jest to nowy pomysł, ale celem Google’a jest uproszczenie wszystkiego – w tym stworzenie własnej domowej sieci W-Fi.

Jak skonfigurować urządzenie?

Aby zacząć, trzeba mieć cały zestaw Google Wi-Fi w skład którego wchodzą oczywiście punkty dostępowe, zasilacz, dołączony kabel Ethernet oraz aktualny modem internetowy. Trzeba pobrać także aplikację Google Wi-Fi, która ma być prawdopodobnie zaktualizowaną wersją aplikacji Google On. Pierwszym krokiem konfiguracji jest oczywiście podłączenie kabla zasilającego USB-C, a następnie podłączenie urządzenia do domowego routera za pomocą kabla Ethernet.

Gdy już to zrobisz, otwórz aplikację mobilną (która jeszcze nie jest dostępna w sklepie Google Play), zeskanuj kod QR na spodzie urządzenia Google Wi-Fi, ustaw urządzenie w odpowiednim miejscu w domu a nastepnie wprowadź poświadczenia Wi-Fi.

Sieć domowa stworzona za pomocą Google Wi-Fi
Sieć domowa stworzona za pomocą Google Wi-Fi.

Tylko pierwszy zespół musi być podłączony kablem do modemu albo routera. Dodatkowe jednostki należy porozstawiać w odpowiednich miejscach w domu. Później wystarczy je powiązać z siecią za pomocą aplikacji mobilnej. Google automatycznie pomierzy i skonfiguruje układ, aby upewnić się, że w wybranym rozstawie będziesz mieć najlepsze połączenie internetowe.

Poradnik wideo: Jak ustawić i skonfigurować Google Wifi?

Google uruchomi przedsprzedaż zestawu jeszcze w tym miesiącu, a urządzenie będzie wysyłane w grudniu tego roku. Pojedyncza jednostka będzie kosztować 129 dolarów (531 zł) – ale Google zapewnia, że zaoferuje lepszy zasięg Wi-Fi w porównaniu z większością standardowych routerów dostępnych na rynku.  Jeśli jedna jednostka nie wystarczy można kupić 3-pak w cenie 299 dolarów (ok. 1230 zł).

Oficjalna strona produktu: madeby.google.com/wifi/