Nowa wersja aplikacji Muzyka Google Play

Google przeprojektowało swoją aplikację do streamingu muzyki dodając inteligentne uczenie i rekomendacje kontekstowe.

Google Play Music (Muzyka Google Play) logo

Aplikacja do odtwarzania muzyki Google Muzyka Play doczekała się sporych zmian. Oprócz całkowitej zmiany wyglądu interfejsu, mobilna wersja serwisu streamingowego Google’a jest teraz mądrzejsza, łatwiejsza w obsłudze i bardziej użyteczna.

Aplikacja Muzyka Google Play korzysta teraz z inteligentnego uczenia maszynowego, aby dowiedzieć się, jakie piosenki lubisz, a następnie bierze pod uwagę rozmaite czynniki (np. pogodę, miejsce, aktywność), aby wyświetlić odpowiednie spersonalizowane rekomendacje ulubionych utworów. Google teraz nie tylko śledzi co słuchasz, ale także gdzie i w jakich warunkach. Takie zestawienie różnych elementóa pozwoli na usłudze dostosować się do Twoich preferencji.

Przeprojektowana aplikacja mobilna na Androida i iOS-a posiada nowy ekranu głównego, gdzie możesz rekomendowane piosenki, albumy i playlisty. W obu wersjach Biblioteka utworów wygląda tak samo, a w wersji na Androida wyświetlany jest pasek wyszukiwania w celu jeszcze szybszego wyszukiwania głosowego.

Zależy nam na tym, żeby pomóc Wam znaleźć odpowiednią muzykę na każdą chwilę. Dlatego dziś przedstawiamy nową, ulepszoną Muzykę Google Play. W nowej odsłonie nasza aplikacja do streamingu muzyki jest inteligentniejsza, łatwiejsza w użyciu i o wiele lepiej współgra z tym, co aktualnie robicie.

Żeby to osiągnąć, w Muzyce Google Play zastosowaliśmy systemy uczące się, dzięki którym aplikacja zapamiętuje, jaką muzykę lubicie, a potem bierze pod uwagę czynniki takie jak miejsce, Waszą aktywność czy pogodę, nie zapominając o Waszych ręcznie ułożonych playlistach. Wszystko po to, żeby proponować Wam spersonalizowaną muzykę za każdym razem, kiedy macie ochotę czegoś posłuchać, niezależnie od tego, gdzie jesteście.

Abonenci, którzy sybskrybują usługę muzyczną Google’a otrzymali także dodatkowe funkcje takie jak listy utworów offline oraz rekomendacje na podstawie ostatnio słuchanych utworów. Dokładność rekomendacji staje się tym dokładniejsza im częściej korzystasz z aplikacji i słuchasz utworów.

Muzyka Google Play - aplikacja mobilna

Nowa wersja jest udostępniana stopniowo w sklepie Google Play i App Store. Uaktualniona Muzyka Google Play będzie dostępna w 62 krajach do końca tego tygodnia.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Blog – Introducing the new Google Play Music