Arcyfuturystyczny zwiastun filmu „Ghost in the Shell”

Zobacz trailer do filmu science fiction, inspirowanego japońską mangą, pt. „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson w roli głównej.

Trailer filmu „Ghost in the Shell” (2017)

Premiera amerykańskiego filmu ze Scarlett Johannson w roli Major, nawiązującego fabułą do „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex” zapowiedziana została na 31 marca 2017 roku, a już dzisiaj możesz obejrzeć jego genialny trailer.

Słynna japońska manga i anime „Ghost in the Shell” (jap. 攻殻機動隊 Kōkaku kidōtai?, pol. Mobilna uzbrojona jednostka porządkowa), stworzona przez Masamunego Shirowa, w końcu doczekała się swojej adaptacji w wersji kinowej. Wszystko wskazuje na to, że wiele ujęć do złudzenia przypomina te z wersji filmu animowanego. Pierwsza wersja pełnometrażowa powstała w 1995 roku w  reżyserii Mamoru Oshiiego. W nowym filmie wyreżyserowanym przez Ruperta Sandersa, główną rolę odgrywa Scarlett Johansson, która w niedalekiej przyszłości wcieliła się w policjantkę cyborga polująca na cyberterrorystów.

Choć film ukaże się dopiero w przyszłym roku już doczekał się krytyki, między innymi za to, że w filmie wykorzystano efekty wizualne poprawiające rysy twarzy aktorów na bardziej azjatyckie. Oberwało się także Johansson, białej Amerykance, która została obsadzona w głównej roli zamiast japońskiej aktorki… Założę się, że i tak wszyscy Ci krytycy będą obgryzać paznokcie podczas premiery filmu.

Nie ulega wątpliwości, że oszałamiające efekty specjalne robią ogromne wrażenie i każdy kto widział oryginalną wersję tej słynnej mangi z pewnością nie może doczekać się kiedy wybierze się do kina. Studio Paramount Pictures udostępniło wczoraj pierwszy oficjalny trailer, który został obejrzany już prawie 3 mln razy!

Aktualizacja 13.01.2017: Drugi trailer jest jeszcze lepszy, obejrzyj Ghost in the Shell | Trailer #2 | Paramount Pictures Australia:

Jeśli kojarzysz słynny teledysk grupy Wandue Project pod tytułem „King of My Castle”, w którym wykorzystano charakterystyczne ujęcia z anime, to z pewnością znalazłeś je także w powyższym zwiastunie.

Jestem pewien, że nowoczesne techniki filmowe i stalowy wzrok Johansson z pewnością dodadzą kolejny wymiar tej ekranizacji. Przekonamy się już pod koniec marca przyszłego roku w kinie. Obok Johansson (Major) w filmie występują Michael Wincott, Michael Pitt (Kuze), Juliette Binoche (Dr. Ouelet), Rila Fukushima, Pilou Asbæk Pilou (Batou), Takeshi Kitano (Daisuke Aramaki) i inni.

Daj znać w komentarzu co sądzisz o zwiastunie filmu?