W 2017 r. zobaczymy 3 nowe rewolucyjne iPhone’y 8?

W przyszłym roku, Apple zaprezentuje prawdopodobnie 3 nowe modele iPhone’a 8, w tym jeden z 5-calowym ekranem.

Dopiero co swoją premiera miał iPhone 7, a już pojawiają się informacje na temat tego, że Apple pracuje nad trzema nowymi modelami iPhone’a 8, który ma zostać wydany w 2017 roku. Choć niewiadomo, czy nowy jubileuszowy iPhone będzie nazywał się iPhone 8, to jest to kolejny numer według nazewnictwa firmy z Cupertino. W 2017 roku minie 10 lat od premiery pierwszego iPhone’a, w związku z tym analitycy oraz inwestorzy spodziewają się czegoś przełomowego.

Pogłoski na temat nowego iPhone’a 8 wskazują na to, że jeden z nich będzie posiadał cały szklany przedni panel wykonany z wytrzymałego na upadki szkła Gorilla Glass i z wyświetlaczem OLED, a pozostałe dwa modele będą posiadać standardowa aluminiowa obudowę unibody.

iPhone concept

Powołując się na źródła łańcucha dostaw, serwis Nikkei donosi, że Apple wyda 3 iPhone’y o następujących rozmiarach ekranu: 5,5 cala, 5 cali i 4,7 cala. Jeden z modeli w wersji premium miałby posiadać zakrzywiony wyświetlacz OLED a pozostałe standardowe wyświetlacze LCD.

Ponieważ plany Apple’a są na wczesnym etapie cyklu rozwojowego, Nikkei ostrzega, że mogą one jeszcze ulec zmianie. Na początku 2016 roku, plotki wskazywały, że iPhone 7 plotki będzie wydany także w trzech wersjach, ale na sześć miesięcy prze wprowadzeniem iPhone’a 7 zdecydowano wydac tylko 2 modele.

Według najnowszych doniesień, iPhone 8 będzie całkowicie przeprojektowany, a oprócz ekranu OLED na całej przedniej powierzchni, dodatkowo będzie posiadał nowy czujnik Touch ID, zaawansowane funkcje biometryczne i ulepszony silnik Taptic Engine. POjawiają się także informacje, że iPhone’a 8 będzie można naładowac w zaledwie 4 minuty!

Ile prawdy jest w tych wszystkich doniesieniach, a ile pragnień dowiemy się dopiero za rok :) Ale pofantazjować już można…

źródło: Nikkei via MacRumors, grafika od ConceptsiPhone