Microsoft zapowiedziało Surface Book i7 oraz Surface Studio PC

Podczas dzisiejszej konferencji, Microsoft zaprezentowało między innymi dwa niesamowite komputery Surface z systemem Windows 10.

Microsoft Surface Studio PC

Zgodnie z zapowiedziami odbyła się dzisiaj konferencja Microsoftu, który oprócz nowego systemu Windows 10, zaprezentował  dwa nowe profesjonalne komputery z serii Surface – ale nie takie zwykłe!

Hybrydowy Microsoft Surface Book posiada wysokiej klasy najnowszy procesor Intel i7 i nazywa się Surface Book i7. Microsoft zwiększył żywotność baterii laptopa o 30% oraz podwoił jego wydajność graficzną. Teraz Surface Book i7 może działać na jednym ładowaniu aż przez 16 godzin.

Surface Book i7 posiada dokładnie taki sam dizajn jak poprzedni model, łącznie z wyświetlaczem i wszystkim innym, oprócz procesora i baterii. Wewnątrz umieszczono także nowy wentylator, który ma jeszcze lepiej chłodzić wnętrze notebooka.

Nowy Surface Book i7 zostanie wprowadzony do sprzedaży w listopadzie tego roku, a jego cena w USA będzie zaczynać się od 2399 dolarów (ok. 9520 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się już dzisiaj.

Nowe Surface Studio PC

Microsoft wyda także swój odpowiednik iMaca od firmy Apple iMac o nazwie Surface Studio PC. Nowe urządzenie, głównie dla profesjonalnych grafików posiada najcieńszy monitor LCD na świecie, jaki kiedykolwiek zbudowano. Monitor o przekątnej 28 cali ma grubość zaledwie 12,5 mm i rozdzielczość 4500×3000 pikseli (3:2, 192ppi) Ekran jest oczywiście dotykowy i można obsługiwać go rysikiem – jest to idealne urządzenie dla projektantów i grafików. Wyświetlacz jest umocowany na specjalnym mechanizmie zawiasowym, który umożliwia ustawienie odpowiedniego nachylenia podczas pracy z grafiką wektorową lub rastrową.

Nowy Surface Studio PC posiada wszystkie potrzebne porty – 4x USB 3.0, Ethernet, mini DP, SD i gniazda audio. Posiada specjalną klawiaturę oraz mysz bezprzewodową i specjalne urządzenie do kalibracji kolorów.

Surface Studio PC jest napędzany przez czterordzeniowy procesor Skylake, GeForce 980m GPU, posiada 32 GB RAM, hybrydowy dysk 2 TB i zasilacz 270 W. Posiada również zintegrowany system dźwiękowy 2.1 oraz odbiornik mikrofonowy gotowy do przesyłania zadań głosowych dla Cortany. W końcu, urządzenie Microsoftu posiada tylko jeden kabel zasilający!

Przedsprzedaż rozpoczyna się już dzisiaj, a do sprzedaży detalicznej trafi w cenie 2999 dolarów (ok. 11900 zł). Na święta trafi w ograniczonej ilości, która powinna zwiększyć się na początku przyszłego roku.

Dzisiaj Microsoft miał swoje pięć minut, żeby zachwycić użytkowników, jutro w odwecie będziemy oglądać konferencję firmy Apple’a, która ma pokazać nowe MacBooki oraz iMaca – wstrzymajcie się z preorderami do jutra :)