Facebook Lite – lżejsza wersja Facebooka na Androida

Już możesz pobrać oficjalną, lżejszą wersję aplikacji mobilnej Facebook Lite na Androida, która nie zajedzie Twojego smartfona i internetu mobilnego.

Facebook Lite

Facebook oficjalnie zapowiedział odchudzoną wersję swojej aplikacji mobilnej Facebook Lite na urządzenia z systemem Android. Lżejsza wersja aplikacji Facebook pobiera i zajmuje znacznie mniej danych i została zoptymalizowana pod wszystkie warunki sieciowe (od 2G po 4G).

Ponad miliard ludzi na całym świecie ma dostęp do Facebooka z różnych urządzeń mobilnych w różnych sieciach mobilnych. Na wielu rykach, w tym w rozwijających się, mobilna sieć internetowa może być zbyt wolna dla podstawowej wersji aplikacji i może nie być w stanie obsługiwać wszystkich funkcji. Przede wszystkim z tego powodu powstała aplikacja Facebook Lite, zoptymalizowana pod wolniejszą siec 2G. Według zapowiedzi Facebooka appka będzie działała niezawodnie nawet w bardzo wolnych sieciach.

Dodatkowo appka może być z powodzeniem obsługiwana na starszych i mniej wymagających urządzeniach – Facebook Lite zajmuje jedynie ok. 0,5 MB – to dobra wiadomość także dla tych,którzy mają mało pamięci wewnętrznej w smartfonie. Dzięki swoim małym rozmiarom może być szybko i łatwo pobrana i zainstalowana.

Facebook Lite w sklepie Google Play

Aplikacja posiada podstawowe funkcje: lajkowanie, oś czasu, aktualizacja statusu i zdjęć, powiadomienia i inne.

Począwszy od wczoraj, Facebook Lite pojawia się w krajach Azji, a wkrótce będzie dostępy w części Ameryki Łacińskiej, Afryce i Europie.

Facebook Lite dostępny jest już w polskim sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android, kliknij poniższy link, aby pobrać aplikację prosto ze sklepu.

Facebook Lite na Androida w Google Play

Na razie Facebook nie wspomina o wersji Lite na urządzenia z systemem iOS.

źródło: Facebook Newsroom – Announcing Facebook Lite