Firefox na Androida z trybem offline

Najnowsze wydanie przeglądarki Firefox z większym wsparciem dla wieloprocesowości oraz nowymi funkcjami dla wersji desktopowej i na Androida.

Firefox na Androida z trybem offline

Mozilla udostępniła aktualizację przeglądarki internetowej Firefoks na komputery (w wersji 49.0) oraz na urządzenia mobilne z systemem Android. Sprawdź listę nowości.

Rozszerzone wsparcie dla wersji wieloprocesorowej

W zeszłym miesiącu Mozilla wprowadziła najważniejszą zmianę w historii Firefoksa, dodając obsługę wieloprocesowości co oznacza, że przeglądarka jest bardziej responsywna i działa dużo płynniej. Testy pokazują, że wydajność wzrosła o 400%. W pierwszej fazie do wielowątkowości mieli dostęp tylko użytkownicy nieużywający dodatków. W tym wydaniu rozszerzono wsparcie o podstawowy zestaw kompatybilnych dodatków. W 2017 roku wszyscy użytkownicy Firefoksa otrzymają wsparcie dla wielu procesów.

Wyświetlanie mobilnych stron internetowych w trybie offline na Androidzie

Jeśli nie masz dostępu do internetu lub Twoje połączenie nie jest stabilne, wybrane strony z historii przeglądania będziesz mógł przeglądać w trybie offline. Funkcja działa z wieloma stronami, jednak zależy od specyfikacji urządzenia, na którym zainstalowana jest mobilna wersja Firefoksa. Wypróbuj nową funkcje trybu offiline otwierając przeglądarkę w trybie samolotowym smartfona.

Tryb offline przeglądarki Firefox na Androida (screen)

Ulepszenia desktopowej wersji „Trybu Czytelnika”

W najnowszym wydaniu w Trybie Czytelnika zaszły dwie duże zmiany – usunięto zbędne przyciski, reklamy i zdjęcia w tle oraz zmieniono rozmiar czcionki, kontrast i układ strony, uzyskując lepszą czytelność. Dodano też opcję czytania tekstu na głos, co oznacza że Tryb Czytelnika przeczyta artykuły, pozwalając w tym samym czasie na jednoczesne przeglądanie stron internetowych. Zwiększono także możliwości indywidualnego dostosowania Trybu Czytelnika, dzięki czemu możesz zmienić rozmiar i czcionkę tekstu oraz wybrać głos. A jeśli jesteś nocnym markiem możesz czytać w ciemnościach zmieniając tryb z jasnego na ciemny.

Przeglądarkę Firefox na Androida z trybem offline pobierzesz ze sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Centrum Prasowe Mozilli