Gra w stylu retro na podstawie „Stranger Things”

Małe studio wydało grę w stylu retro na podstawie popularnego serialu „Stranger Things” – grafika, a jakże, nawiązuje do lat osiemdziesiątych.

Gra komputerowa Stranger Things

Serial „Stranger Things”, najnowszy hit oryginalnej serii Netflixa, nawiązuje do kultowych produkcji z lat osiemdziesiątych. Jeśli miała powstać jakakolwiek gra na podstawie tej serii, to musiała być wykonana w stylu gier komputerowych z tamtych czasów.

Twórcy serialu, Matt i Ross Dufferowie, mocno zainspirowani latami osiemdziesiątymi, nie ukrywali, że podczas procesu twórczego czerpali także z gier wideo, takich jak „Silent Hill”, „The Last of Us” i „Dark Souls”. Sami zastanawiali się nad wydaniem gry wideo, która wypełniłaby lukę między pierwszym i drugiem sezonem „Stranger Things”.

Ubiegło ich Infamous Quests – małe studio gier niezależnych, które podchwyciło pomysł i stworzyło grę RPG Stranger Thing (w stylu wskaż i kliknij).

Zobacz także: Czołówka „Stranger Things” w starym stylu

Rezultaty są interesujące, miłośnicy pikseli i starych retro komputerów będą zachwyceni:

Screen z gry Stranger Things

To tylko mały wgląd w to, co znajduje się w pełnej wersji gry. Niestety jeszcze nie miałem okazji i czasu, żeby zagrać w tę grę, ale na pewno ją sprawdzę. Już teraz możesz pobrać ze strony studia darmowe demo gry i zagrać na komputerze PC, Mac lub Linux.

Screen z gry Stranger Things

Wkrótce szykuje się nowy sezon serialu, w oczekiwaniu można posłuchać świetnej ścieżki dźwiękowej, albo pograć w gierkę!

Kto chętny?

źródło: Business Insider – A small studio made an awesome retro-style game based on 'Stranger Things’