Czołówka „Stranger Things” w starym stylu

Jak powstawała czołówka do kultowego już serialu „Stranger Thing”? – możesz zrobić własny napis w stylu serialu za pomocą generatora.

Mobirank PL w stylu logo Stranger Things

Jeżeli jesteś jedną z nielicznych osób, które nie miały okazji obejrzeć najnowszej produkcji Netflixa pt. „Stranger Things”, to czas to nadrobić, szczególnie jeśli czujesz sentyment do starych seriali z lat osiemdziesiątych o zjawiskach nadprzyrodzonych. Serial ma swoich gorących wielbicieli, jak i tych, którym nie przypadł do gustu – Ci drudzy nie muszą go przecież oglądać. Według statystyk oglądalności wynika, serial jest popularniejszy niż takie hity jak „House of Cards”, „Daredevil”, czy „Jessika Jones”.

Pojawianie się czerwonego tytułu w czołówce serialu trwa około minuty i zanim pojawi się cały tytuł serialu w tle wyświetlane sa nazwiska głównych aktorów i osób zaangażowanych w powstanie odcinka. Najeżdżanie sekwencji liter STRANGER THINGS jest przemyślana i widoczne są w niej wpływy kultowych i znanych w popkulturze produkcji.

Czołówkę w stylu retro przygotowało studio Imaginary Forces, z dyrektor kreatywną Michelle Dougherty, które odpowiadało za sekwencje otwierające takich seriali jak „Jessika Jones”, „Mad Men”, „Boardwalk Empire”, „Chuck” i wielu innych bardziej lub mniej znanych tytułów.

Dougherty wspomina, że pomysłodawcy serialu, czyli bracia Duffer, przesłali do studia materiały i książki, które zapewne czytali lub pamiętają z dzieciństwa. Typografia na nich była różnorodna, ale łączyło je jedno – nawiązywała ona do popularnych dzieł z lat 80. W logo nazwy serialu „Stranger Things” użyto czcionki ITC Benguiat, która powstała w 1978 roku. Nazwa pochodzi od jej twórcy – zaprojektował ją bowiem perkusista jezzowy Ed Benguiat, który zajmował się także projektowaniem. Znawcy mogą odnaleźć jej wykorzystanie między innymi na płycie zespołu The Smiths pt. „Strangeways, Here We Come” oraz na plakietkach z informacją o prawach autorskich na kopiach filmów na kasetach VHS.

Już wiadomo, że serial braci Duffer będzie miał drugi sezon, ale tymczasem przyjrzyjmy się, jak Netflix wykorzystał starą dobrą szkołę tworzenia czołówki serialu.

Oprócz doskonałej ścieżki dźwiękowej, serial ma świetną czołówką. Teraz każdy może, za pomocą internetowego generatora, stworzyć własny napis w stylu logo serialu. Wystarczy wejść na stronę makeitstranger.com i wybrac opcję make your own. Następnie wpisać górną i dolną część, aby wyświetlić własną grafikę, udostępnić ją na Twitterze lub Facebooku lub po prostu pobrać.

Według Twórcy witryny, Michaela McMillana ze studia Nelson Cash, za pomocą generatora stworzono już kilkanaście tysięcy własnych napisów.

źródło: High Snobiety – Here’s How ‘Stranger Things’ Got Its Retro Title Sequence