Jak włączyć GodMode – ukryte funkcje w Windows 10?

Jeżeli korzystasz z systemu Windows 10, to możesz uzyskać dostęp do ukrytych funkcji Panelu sterowania, za pomocą trybu GodMode – zobacz, jak go aktywować.

Jak włączyć GodMode - ukryte funkcje Windows 10?

Tryb GodMode podobnie jak w poprzednich wersjach systemu operacyjnego Microsfoftu, jest także obecny w najnowszej wersji Windows 10. Daje on dostęp do wielu ustawień i funkcji, które są standardowo ukryte.

Jeśli lubisz eksperymentować z ustawieniami swojego systemu operacyjnego i masz pewność, że niczego nie popsujesz, to możesz włączyć specjalny tryb, który daje dostęp do wielu ciekawych opcji. Wśród nich między innymi ustawienia autoodtwarzania, dostęp do centrum mobilności w systemie Windows, centrum sieci i udostępniania, centrum synchronizacji i bardzo wielu innych.

Włączanie GodMode w Windows 10

Zobacz, jak szybko uzyskać dostęp do ukrytych funkcji systemu Windows 10:

  • Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy na Pulpicie systemu Windows 10, a następnie wybierz z menu kontekstowego opcję Nowy, a następnie Folder, aby utworzyć nowy element.
  • Krok 2: Nadaj folderowi specjalną nazwę:
    GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
  • Krok 3: Naciśnij Enter, aby zapisać nową nazwę – spowoduje to zapisanie Folderu o nazwie GodMode.
  • Krok 4: Kliknij dwukrotnie na ikonę, aby przejść do specjalnych ustawień.

Po utworzeniu specjalnego folderu będziesz miał dostęp do ponad czterdziestu różnych kategorii ustawień, które podzielone zostały na podkategorie! Oczywiście, warto pamiętać, że liczba ustawień, podobnie jak w poprzednich wersjach, może się różnić w zależności od sprzętu. Aby korzystać z trybu boga w Windows 10 należy mieć uprawnienia administratora komputera.

System Windows 10 Anniversary Upadate został udostępniony na początku sierpnia 2016 roku i oferowany był jako bezpłatna aktualizacja dla użytkowników Windows 7 i 8. Dzięki trybowi GodMode zaawansowani użytkownicy już dawno zaczęli kopać w systemie, aby odkryć możliwości systemu o których Microsoft nie mówi głośno.

Pamiętaj, że wprowadzone zmiany w tym trybie mogą spowodować, że system nie będzie działał prawidłowo , dlatego jeśli nie wiesz do czego służy dane ustawienie nie próbuj go zmieniać.