2degrees wyjaśnia, co może stać się z niewykorzystanym pakietem danych

Nowozelandzki operator komórkowy 2degrees Mobile promuje w swojej nowej reklamie przechodzenie niewykorzystanych pakietów danych na kolejny miesiąc.

Nowa kampania operatora 2degrees Mobile

Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z Waszym niewykorzystanym pakietem danych internetu mobilnego w ramach abonamentu komórkowego? Operator 2degrees Mobile z Nowej Zelandii rozpoczął zabawną kampanię swoich miesięcznych planów taryfowych, w ramach których niewykorzystane pakiety przechodzą na kolejny miesiąc.

Operator w najnowszej reklamie próbuje odpowiedzieć na pytanie co dzieje się z Twoimi danymi, które zwykle przepadają jeśli ich nie wykorzystasz w ciągu okresu rozliczeniowego.

W spocie dwaj mężczyźni siedzą na ławce w parku i zastanawiają się co dzieje się z ich nieużywanymi pakietami danych. Jeden z nich sugeruje, że są one sprzedawane na czarnym rynku przez podejrzanych typów. Kolejnym domysłem jest przechowywanie danych przez operatorów w kartonowych pudełkach w wielkim magazynie. A może niewykorzystana dane są przemycane z kraju i sprzedawane na aukcji? LOL

Zobacz nową reklamę od 2degrees Mobile – Get Carryover Data that doesn’t disappear every month with 2degrees Pay Monthly:

Prawda jest dużo bardziej przygnębiająca. Według 2degrees Mobile, niewykorzystane dane są po prostu z powrotem sprzedawane klientom w kolejnym miesiącu rozliczeniowym. Dobrą wiadomością jest to, że ta praktyka powoli zaczyna się zmieniać, ponieważ coraz więcej operatorów na świecie oferuje przechodzenie danych na kolejny miesiąc! Nawiasem mówiąc, 2degrees Mobile promuję tę dobrą praktykę w swojej najnowszej kampanii.

Który polski operator komórkowy jako pierwszy odważy się na taki ruch? Myślę, że już jesienią się o tym przekonamy.

źródło: 2º Mobile via PhoneArena – Commercial for New Zealand carrier shows what might happen to your unused data every month