Xiaomi QiCycle to niedrogi, składany rower elektryczny

Chińska firma Xiaomi zaprezentowała niedrogi model składanego roweru elektrycznego o nazwie Mi QiCYCLE Electric Folding Bike.

Xiaomi QiCYCLE Electric Bike

Najnowszy gadżet Xiaomi QiCycle wyposażony jest w potężny akumulator o pojemności 5800 mAh, Bluetooth 4.0 LE, wodoodporny licznik IPX5, którego ekran ma przekątną 1,8 cali i rozdzielczość 128 px. Nowy sprzęt kosztuje 3000 CNY, czyli około 1750 zł. Czyżbym zapomniał wspomnieć, że jest to rower elektryczny?

Tak, chodzi o rower Xiaomi QiCycle, który składany jest w małą kostkę, dodatkowo wyposażony jest w w elektronikę i własną baterię. Jest to akumulator 208,8 Wh, czyli o znacznie wyższym napięciu niż standardowa bateria telefonu.

Licznik roweru elektrycznego Xiaomi QiCYCLE Xiaomi QiCYCLE Electric Bike

Bateria wystarcza na 45 km po pełnym naładowaniu (czyli ok. 3 godziny). Silnik 250W/36V może pozwolić jazdę do 20 km/h we współpracy z przekładnią biegów Shimano, która oferuje 3 tryby pracy. Rower posiada technologię wykrywania momentu TMM, która śledzi aktywność nawet na stromych zboczach.

Rower monitoruje swoje odczyty (prędkość, przebieg, moc, itp.), ale także wyświetla ile kalorii spaliliśmy podczas jazdy. Wszystko jest synchronizowane przez Bluetootha ze specjalną aplikacją mobilną na smartfonie, która daje dostęp do wszystkich statystyk.

Dzięki aluminiowej konstrukcji rower jest bardzo lekki i waży zaledwie 13,5 kg. Xiaomi QiCycle jest dostępny od dzisiaj w Chinach, ale posiada także certyfikat europejski dla pojazdów elektrycznych. Niestety nie wiemy, czy i od kiedy ten model będzie dostępny w sprzedaży w Europie.

złożony Xiaomi QiCYCLE Electric Bike

źródło: Xiaomi