Dwa nowe czytniki Kindle 2016

Amazon wprowadza dwa nowe cieńsze i lżejsze czytniki Kindle z Bluetoothem, jeden w kolorze białym a drugi w tradycyjnym czarnym.

Całkowicie niespodziewanie, Amazon ogłosił właśnie nowe modele podstawowej wersji czytnika Kindle na rok 2016.

Nowe modele są ulepszonymi wersjami klasycznego i najtańszego modelu czytnika Kindle. Niedawno firma wydała najcieńszy i najlżejszy model Kindle Oasis, dzisiejsze modele są natomiast cieńsze i lżejsze od swoich poprzedników i dodatkowo oferowane są w białej wersji kolorystycznej.

Dwa nowe czytniki Kindle 2016

Nowe modele klasycznego Kindle’a posiadają 6-calowy nieoślepiający wyświetlacz o rozdzielczości 167 pikseli na cal. Ważą zaledwie 5,7 uncji (161,5 g) i mają wymiary 160 x 115 x 9.1 mm (6,3 x 4,5 x 0,36 cala) – dzięki takim wymiarom czytnik jest cieńszy i lżejszy od dotychczasowych modeli.

Model wyposażony jest oczywiście w moduł Wi-Fi i Bluetooth, a bateria ma tradycyjnie wytrzymać wiele tygodni. Wewnątrz umieszczono 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej, która jest w stanie pomieścić tysiące książki i dokumentów w wersji elektronicznej.

Nowy model to idealny wybór dla tych, którzy potrzebują sprawnego czytnika e-booków, który na jednym ładowaniu posłuży przez wiele tygodni. Dla bardziej wymagających czytelników, którzy potrzebują wyższej rozdzielczości lub podświetlenie LED wciąż dostępny jest nowy model Kindle Paperwhite.

Dla osób, które mają trochę więcej gotówki pozostają do wyboru Kindle Voyage i Kindle Oasis.

Zobacz także: Zaktualizowany Kindle Software 5.8.1

Amazon Kindle 2016 (biały)

Nowy Kindle jest dostępny w przedsprzedaży na amerykańskich stronach Amazon. Czytnik można zamawiać w cenie 306 zł (69,99 euro) w niemieckim serwisie Amazon. Wysyłki rozpoczną się 20 lipca 2016 r.

Pre-order: 2016 Kindle 6 cali (czarny lub biały) z Amazon.de za 69,99 euro