Nowy przeprojektowany serwis Google Fonts

Serwis z open source’owymi czcionkami Google Fonts został całkowicie przeprojektowany i wyglada naprawdę dobrze!

Nowy serwis Google Fonts

Firma Google całkowicie przebudowała swój serwis Google Fonts z czcionkami i materiałami dla webmasterów – teraz zdecydowanie łatwiej i przyjemniej korzysta się z przeglądania zasobów zbioru czcionek open source. Stara strona Fonts – która działała od 2010 roku –  praktycznie prosiła się o odświeżenie. Dzisiaj każdy może skorzystać z nowego interfejsu.

Po wejściu na stronę główną Google Fonts znajdziesz katalog popularnych rodzin czcionek. Bardzo łatwo można wypróbować dany krój, zanim zastosujesz je na swojej stronie internetowej. Przesuwając suwak możesz zmieniać dowolnie rozmiar czcionki, a dzięki statystykom wybranej czcionki dowiesz się na ilu stronach w sieci została wykorzystana. Wybór kodów do zagnieżdżenia jest teraz znacznie łatwiejszy.

Obecnie, czcionki Google (Google Fonts) są oglądane w internecie 15 mld razy dziennie w ponad 135 językach. W ciągu ostatnich 6 lat, zespół rozwijał serwis dodając nowe funkcje dla czcionek.

https://youtu.be/kUZXOKr4EAc

Po wybraniu dowolnej czcionki i wejściu w szczegóły zobaczysz całkowicie nowy interfejs, który umożliwi dokładne obejrzenie każdego znaku, opis twórcy fontu oraz statystyki.

Czcionka Lato zaprojektowana przez Łukasza Dziedzica, na przykład, został wyświetlona 5,7 mld razy w ciągu ostatniego tygodnia, jest wykorzystana na prawie 4,5 mln stron internetowych i jest najbardziej popularna w Stanach Zjednoczonych. Czcionka polskiego projektanta jest wciąż jedną z najpopularniejszych czcionek na świecie w Google Fonts!

Po wybraniu ikony pojemnika z farbą można również wybrać jeden z czterech dostępnych stylów interfejsu nowego serwisu: biały czarny, żółty i niebieski.

Strona czcionki Lato w serwisie Google Fonts

Zobacz na własne oczy, jak wygląda obecnie nowy serwis Google Fonts i daj znać w komentarzu co o nim sądzisz?

źródło: Google Design – Reimagining Google Fonts