Pebble 2, Time 2 i Pebble Core – poznaj szczegóły

Firma Pebble zaprezentowała trzy nowe produkty Pebble 2, Time 2 i Pebble Core – oto szczegóły na temat specyfikacji i ceny.

Pebble 2, Time 2, Pebble Core

Po dwóch udanych kampaniach na Kickstarterze, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Pebble uruchomiło trzecią akcję na finansowanie nowych urządzeń Pebble 2, Pebble Time 2, i całkowicie nowy produkt Pebble Core, który wyglądem przypomina klips lub brylok do kluczy – a służy także do śledzenia aktywności fizycznej i sterowania strumieniowym przesyłaniem muzyki.

Do portfolio urządzeń typu wearbales ze stajni Pebble, obok Pebble Steel i Pebble Time dołączają nowe produkty – przyjrzyjmy się im bliżej.

Pebble 2

Pebble 2

Z punktu widzenia projektowania, druga generacja Pebble 2 od razu wyróżnia się nowoczesnym wyglądem w porównaniu z modelem z 2012 roku. Firma ciężko pracowała, aby stworzyć cieńsze smartwatche Pebble 2 a przy tym zwiększyć także możliwości urządzenia, które posiada czujnik tętna. Zamiast prostego inteligentnego zegarka Pebble 2 stawia cały czas na śledzenie aktywności fizycznej, stawiając się w roli konkurenta dla Fitbit.

 

Nowa generacja smartwatcha przypomina oryginał, posiada 1,26-calowy czarno-biały e-papierowy wyświetlacz z Gorilla Glass. Bateria powinna wytrzymać 7 dni na czuwaniu i dostępny będzie w pięciu wersjach kolorystycznych: Flame, Aqua, Black, White, Lime.

Przedsprzedaż dostępna jest przez Kickstartera przez ograniczony czas i już w tym momencie zostały ostatnie sztuki. Cena Pebble 2 w przedsprzedaży zaczyna się od 99 dolarów i wzrośnie do 129 dolarów w sprzedaży detalicznej. Zegarki będą dostępne jesienią tego roku.

Pebble 2 i Time 2 - porównanie

Pebble Time 2

Pebble Time 2

Jeśli podobają Ci się funkcjonalności smartwatcha Pebble 2, które opisałem powyżej, ale szukasz czegoś smuklejszego i lepiej zaprojektowanego, to druga generacja Pebble Time 2, może spełnić Twoje oczekiwania. Time 2 posiada stalową kopertę, i jego cena zaczyna się od 169 dolarów, a docelowo będzie kosztował 199 dolarów.

Podobnie jak Pebble 2, posiada wbudowany czujnik pracy serca i funkcje śledzenia aktywności fitness. Pasek wykonany jest z gumy silikonowej, a bateria powinna wytrzymać aż 10 dni. Kolorowy e-papierowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości jest nieco większy niż w pierwszej wersji urządzenia.

Time 2 będzie sprzedawany w listopadzie i do wyboru będą trzy kolory: czarny, złoty i srebrny.

Pebble Core

Pebble Core

Pebble Core to małe urządzenie, w kształcie klipsa lub bryloka, które służy do monitowania czynności fitness, czy GPS, ale w odróżnieniu od zegarków nie posiada wyświetlacza. Przy jego pomocy można strumieniowo przesyłać muzykę ze Spotify, a dane GPS mogą być synchronizowane z Runkeeper, Strava i Under Armour Record. Core może również wysłać jednym kliknięciem sygnał SOS, oraz nagrywać notatki głosowe.

To małe ustrojstwo na pewno przypadnie do gustu wielbicielom Androida i będą chcieli je mieć przy pęku kluczy. Dzięki jednemu przyciskowi będzie można zamówić taksówkę w Uberze, śledzić położenie swojego pupila, a nawet sterować dronem.

Mały przypinany Pebble Core posiada 4 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię, która powinna wytrzymać na 5,5 godziny. Urządzenie posiada także wejście słuchawkowe (minijack 3,5 mm) oraz łączność Bluetooth. Sprzedaż ma rozpocząć się w styczniu 2017 roku, a jego cena zaczyna się od 69 dolarów.

źródło: Pebble – Pebble 2, Time 2 + All-New Pebble Core