Tim Cook zobaczył iPhone’a na 350-letnim obrazie

Wygląda na to, że powiedzenie „widzimy to, co chcemy zobaczyć” idealnie pasuje do interpretacji obrazu sprzed 350 lat, której dokonał prezes Apple’a.

Podczas wtorkowej rozmowy Tima Cooka z byłym komisarzem europejskim Neelie’em Kroesem w Amsterdamie, panowie poruszyli między innymi temat przyszłości telewizji i jej wpływu na zdrowie człowieka.

Ale z całego spotkania świat zapamięta słowa prezesa firmy Apple, Tima Cooka na temat obrazu Pietera de Hocha pt. „Man hands a letter to a woman in a hall”, który znajduje się w amsterdamskim Rijksmuseum. Cook żartował, że patrząc na ten obraz widzi iPhone’a, który rzekomo znajduje się w ręce kobiety.

Obraz został namalowany w 1670 roku, a antycypowany iPhone to w oryginale list, który po dokładnym przyjrzeniu rzeczywiście wygląda jak iPhone.

Man hands a letter to a woman in a hall, Pieter de Hooch
Man hands a letter to a woman in a hall, Pieter de Hooch (Rijksmuseum, Amsterdam)

Na koniec Cook powiedział, że zawsze myślał, że wiedział, kiedy iPhone został wymyślony, ale teraz nie jest już taki pewien (sic!). Dla przypomnienia pierwszy iPhone Apple’a został zaprezentowany przez Steve’a Jobsa w 2007 roku.

źródło: CNBC – Apple CEO Tim Cook saw an iPhone in a nearly 350-year-old painting, zdjęcie pochodzi ze Rijksmuseum w Amsterdamie