Hyper Reality – czy to nas czeka?

Zobacz film, na którym przedstawiono, jak technologia może przytłoczyć nasz świat – czy taką wirtualną rzeczywistość chcemy?

Hyper Reality - świat z rozszerzoną rzeczywistoscią

Firmy technologiczne prześcigają się w wymyślaniu sposobów na zastosowanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, która w magiczny sposób zmienia otaczające nas miejsca i przedmioty. W serwisie Vimeo pojawił się krótki film, który pokazuje jak zabawna technologia może przeistoczyć się w koszmar.

Projektant i filmowiec Keiichi Matsuda stworzył projekcję, przedstawiającą alternatywną wizję tego, jak Augmented Reality (z ang. rozszerzona rzeczywistość) może wpłynąć na nasze życie. Opisuje on to zjawisko jako „Hyper Reality” (z ang. hiperrzeczywistość) przedmioty i miejsca łączą się z wirtualnym światem, a miasto przepełnione jest różnorodnymi mediami atakującymi z każdego miejsca – podobnie jak kolorowe bannery w internecie w latach 90.

Zobacz także: Do 2030 roku staniemy się cyborgami?

Zobacz jak wszędobylskie reklamy i media mogą uprzykrzyć życie w zaledwie sześć minut, podczas przechadzki po Time Square w Nowym Jorku w świecie Hyper Reality (przerażająca predykcja?):

źródło: Business Insider – This terrifying video shows how technology could overwhelm our world